Kwolek: Boli, ale nie ma tragedii

W niedzielnym meczu PlusLigi Verva Warszawa Orlen Paliwa zmierzyła się z Indykpolem AZS Olsztyn. Stołeczni siatkarze wzbogacili się o trzy punkty wygrywając z przyjezdnymi 3:1, ale zostali osłabieni o lidera zespołu - Bartosza Kwolka. W trzecim secie przyjmujący zderzył się z... sędzią - Sławomirem Gołąbkiem.

Drugi arbiter próbował uniknąć kolizji, jednak został zaskoczony przez biegnącego z impetem przyjmującego. Ta niefortunna sytuacja poskutkowała skręconym stawem skokowym i przymusową przerwą w grze siatkarza.

W poniedziałek Kwolek przejdzie badania, po których będzie wiadomo dokładnie jak poważna jest kontuzja i jak długa przerwa czeka 22-letniego mistrza świata.

Szkoleniowiec Andrea Anastasi ma nadzieję, że przerwa nie będzie dotyczyć najważniejszych meczów. - Przed nami ważne spotkania w Lidze Mistrzów z Tours VB i zespołem z Perugii. Chciałbym, aby wszyscy zawodnicy byli gotowi - powiedział Włoch.