Derbowy pojedynek. Arsenal walczy z Tottenhamem o walkę Joshuy

Sporty walki
Derbowy pojedynek. Arsenal walczy z Tottenhamem o walkę Joshuy
fot. PAP

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) jest blisko powrotu na ring, by zawalczyć z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Walka ma się odbyć w czerwcu w Londynie, jednak wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie. O organizacje pojedynku zabiega Tottenham, ale niedawno do gry włączył się Arsenal ze swoim Emirates Stadium.

Walka Joshuy z Pulewem odbędzie się 13 lub 20 czerwca. Stawką będą pasy mistrzowskie organizacji WBA, IBF oraz WBO. Chociaż oficjalnie nie znamy lokalizacji gali, mamy pewność, że odbędzie się w północnym Londynie. Nie wiadomo tylko na, którym stadionie, ponieważ swoje oferty przedstawili zarówno włodarze Tottenham Hotspur Stadium, jak i Emirates Stadium. Zdaniem promotora Eddiego Hearna w wyścigu o prawo do zorganizowania wydarzenia prowadzi obiekt "Kanonierów".

- Mamy wstępne porozumienie, co do organizacji walki. Jesteśmy na dobrej drodze, by walka odbyła się w czerwcu. Wolelibyśmy stadion Tottenhamu, ale Arsenal przedstawił swoją dobrą ofertę. Zapytali nas, co mogą jeszcze uczynić, żeby ta gala była u nich - powiedział.

Stadion Tottenhamu został otwarty wiosna 2019 roku. Jest bardzo nowoczesny i uchodzi za najlepszy obiekt sportowy w Wielkiej Brytanii. Arena "Kogutów" organizuje jednak inne wydarzenia, m.in. mecze NFL. Emirates Stadium służy wyłącznie drużynie Arsenalu, choć kilka razy odbywały się na nim mecze towarzyskie reprezentacji z Ameryki Południowej.

 

- Mamy więc derby północnego Londynu o walkę mistrza świata. Mam wrażenie, że Arsenal i Emirates chcą zrobić wszystko, by zostać organizatorami. Powstanie ich stadionu było rewolucją w angielskim futbolu, ale teraz uchodzi już za stary. To całkiem zabawne. Wiedzą, że takie przedsięwzięcie podniosłoby prestiż obiektu - zakończył.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie