Fed Cup : Broniąca tytułu Francja w grupie z Węgrami i Rosją

Tenis
Fed Cup : Broniąca tytułu Francja w grupie z Węgrami i Rosją
fot. PAP

Broniące tytułu tenisistki Francji, gospodarz Węgry oraz ekipa Rosji zagrają w grupie A turnieju finałowego o Puchar Federacji. Rywalizacja odbędzie się w dniach 14-19 kwietnia w Budapeszcie. Od tego sezonu obowiązuje nowa formuła rozgrywek.

W turnieju finałowym udział weźmie 12 drużyn. Pewne w nim miejsce miały broniące tytułu Francuzki, zeszłoroczne finalistki Australijki, nagrodzone tzw. dziką kartą Czeszki oraz gospodynie Węgierki. Do nich dołączyło osiem zespołów, które wygrały mecze kwalifikacyjne.

 

Do grupy B trafiły zeszłoroczne finalistki Australijki, Belgijki i Białorusinki. W grupie C powalczą najbardziej utytułowane w Pucharze Federacji Amerykanki, Słowaczki i Hiszpanki, a w grupie D zmierzą się Czeszki, Niemki i Szwajcarki.

 

Zwycięzcy czterech grup awansują do półfinału i tym samym zapewnią sobie prawo gry w przyszłorocznym turnieju finałowym. Na 19 kwietnia zaplanowany jest finał.

 

Polki w sobotę awansowały z turnieju Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej do kwietniowego barażu o Grupę Światową II, czyli zaplecze elity. Zmierzą się w nim z ekipą Brazylii.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze