Lech przedłużył umowę z młodym pomocnikiem

Piłka nożna
Lech przedłużył umowę z młodym pomocnikiem
fot. lechpoznan.pl

Pomocnik Lecha Poznań Eryk Kryg podpisał nową, trzyletnią umowę z Kolejorzem. 20-latek jesienią występował w drugiej drużynie poznańskiego klubu.

Eryk Kryg podpisał trzyletni kontrakt z Lechem Poznań - poinformował klub. To nowa umowa 20-letniego środkowego pomocnika, który jesienią występował w drugoligowych rezerwach Lecha. W barwach Kolejorza wystąpił w 13 meczach, w których zdobył dwie bramki.

 

- Eryk znajduje się w trójce zawodników, którzy zrobili największy postęp w zespole i został doceniony za to treningami z pierwszą drużyną. Cechuje go dobra technika użytkowa oraz wizja gry na pozycji numer "osiem". Przeszedł wszystkie etapy szkolenia naszej Akademii i wciąż pracuje nad swoim rozwojem - powiedział oficjalnej stronie Kolejorza pracujący w Akademii Lecha Dariusz Dudka, były reprezentant Polski. 

 

Kryg to wychowanek Lecha. Pochodzi z Szamotuł. W Akademii występuje od 2016 roku.

 

- Treningi z pierwszym zespołem to fajna sprawa dla każdego z nas. Mamy okazję grać z bardzo dobrymi piłkarzami i dzięki temu możemy się dalej rozwijać. Cieszy mnie zaufanie ze strony klubu, o którym świadczy fakt przedłużenia umowy - stwierdził utalentowany zawodnik.

 

Lech zajmuje obecnie piąte miejsce w PKO BP Ekstraklasy. 

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie