LM siatkarzy: Zenit nad przepaścią! Co musi się stać, żeby Rosjanie wyszli z grupy?

Siatkówka
LM siatkarzy: Zenit nad przepaścią! Co musi się stać, żeby Rosjanie wyszli z grupy?
fot. CyfraSport

Jastrzębski Węgiel sensacyjnie pokonał Zenit Kazań po raz drugi, przez co sytuacja Rosjan w grupie C Ligi Mistrzów CEV jest fatalna. Wobec wygranej Greenyard Maaseik, w ostatniej kolejce nie wszystko będzie zależne od rosyjskiego zespołu. Wszystko może być w rękach jastrzębian...

Zespół z PlusLigi wygrał komplet pięciu spotkań w LM i przypieczętował awans do 1/4 finału elitarnych rozgrywek. Każde ze zwycięstw nad Zenitem było sensacyjne i sprawiło, że niedawni triumfatorzy LM muszą drżeć o wyjście z grupy.

 

Na kolejkę przed końcem Rosjanie mają bilans 2:3, a w tabeli oglądają plecy także ekipy Greenyard Maaseik. Zespół z Belgii wygrał jedno z bezpośrednich spotkań z Earvinem N'Gapethem i spółką, a z trzema zwycięstwami zajmuje drugą lokatę.

 

W ostatniej kolejce Maaseik zmierzy się z bezbłędnym zespołem z Jastrzębia-Zdroju, który jednak ma już pewny awans do kolejnej rundy. Tylko ewentualne zwycięstwo zespołu z PlusLigi - przy triumfie nad najsłabszym w grupie Halkbankiem, pozwoli im przesunąć się w górę tabeli i zająć drugie miejsce.

 

SYTUACJA W GRUPACH LIGI MISTRZÓW CEV

 

To niestety nie jedyny warunek, który musi spełnić rosyjski gigant, aby zagrać w ćwierćfinale. Tylko trzy najlepsze zespoły z drugiego miejsca (wśród pięciu) awansują do kolejnej rundy.

 

Na kolejkę przed końcem rywalizacji w lepszej sytuacji są siatkarze Itas Trentino (8 punktów, 3 zwycięstwa), Kuzbass Kemerovo (10 punktów, 3 zwycięstwa) i Knack Roeselare (8 punktów, 3 zwycięstwa).

 

Jedynym zespołem z drugiego miejsca, który ma gorszy bilans jest VERVA Warszawa Orlen Paliwa - ekipa ze stolicy zgromadziła 6 punktów, ale ma identyczną liczbę zwycięstw. W ostatniej kolejce czeka ją jednak arcytrudny wyjazd do Perugii.

 

Zenit Kazań grał w pięciu ostatnich finałach Ligi Mistrzów (w latach 2015–18 wygrywał, w 2019 uległ Cucine Lube Civitanova).

 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawodnikiem Zenita w ciągu kilku najbliższych miesięcy zostanie Bartosz Bednorz.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze