Suzuki Puchar Polski: Start się postawił, ale to Anwil zagra w półfinale

Anwil Włocławek wygrał ze Startem Lublin 87:81 (25:18, 14:24, 23:22, 25:17) w drugim meczu ćwierćfinału Suzuki Pucharu Polski koszykarzy. Mistrzowie kraju mieli trochę kłopotów z rewelacją tego sezonu, końcówka należała jednak do nich. Po 19 punktów dla Anwilu zdobyli Michał Sokołowski i Rolands Freimanis. W ekipie Startu wyróżniał się Mateusz Dziemba z 19 punktami i sześcioma asystami. W półfinale włocławianie zagrają z HudroTruckiem Radom, który także w czwartek wygrał z Legią Warszawa 85:58.

"Trójki" Freimanisa i Sokołowskiego sprawiły, że Anwil rozpoczął mecz od prowadzenia 8:0. Swoimi akcjami zaczął odpowiadać Martins Laksa, dzięki czemu lublinianie powoli wracali do gry. Chase Simon pojawił się na parkiecie po raz pierwszy po kontuzji i szybko - rzutem z dystansu - zaznaczył swoją obecność. Po 10 minutach mistrzowie Energa Basket Ligi wygrywali 25:18.

Zespół trenera Davida Dedka w drugiej kwarcie ciągle starał się być blisko. Efektowna dobitka Jimmie Taylora zbliżyła tę ekipę na zaledwie cztery punkty. Po chwili kolejną "trójkę" dołożył Laksa, a wynik był już bliski remisu. Dziemba w późniejszej fazie dał prowadzenie Startowi. Po pierwszej połowie było 42:39 dla lublinian.

Na początku trzeciej kwarty Shawn Jones sprawiał, że minimalną przewagę ponownie miała drużyna trenera Igora Milicicia. Dziemba i Kacper Borowski po chwili przejmowali jednak mecz i to Start uciekł na sześć punktów. Włocławianie potrafili jeszcze doprowadzić do remisu, ale "trójka" Bartłomieja Pelczara oznacza, że Start po 30 minutach był lepszy - 64:62.

W kolejnej części meczu Anwil zdobył nawet pięć punktów przewagi dzięki "trójce" Freimanisa. Rzut z dystansu Ricky’ego Ledo trzy minuty przed końcem jeszcze bardziej umacniał mistrzów na prowadzeniu. Ekipa z Lublina nie potrafiła już odrabiać strat, grając bez nominalnego rozgrywającego. Ostatecznie drużyna z Włocławka zwyciężyła 87:81.

W piatek kolejne ćwierćfinały Suzuki Pucharu Polski. Stelmet Enea BC Zielona Góra zagra z Treflem Sopot, Polski Cukier Toruń z Asseco Arką Gdynia. Transmisje tych meczów w Polsacie Sport Extra.

Anwil Włocławek - Start Lublin 87:81 (25:18, 14:24, 23:22, 25:17)

Anwil Włocławek: Michał Sokołowski 19, Rolands Freimanis 19, Chris Dowe 13, Chase Simon 11, Ricky Ledo 8, Szymon Szewczyk 8, Shawn Jones 6, Krzysztof Sulima 2, McKenzie Moore 1, Igor Wadowski 0.

Start Lublin: Mateusz Dziemba 19, Brynton Lemar 18, Martins Laksa 13, Kacper Borowski 12, Bartłomiej Pelczar 6, Damian Jeszke 5, Jimmie Taylor 3, Jacek Jarecki 3, Roman Szymański 2, Grzegorz Grochowski 0.