ME w zapasach: Polak będzie walczyć o złoto w dniu swoich urodzin

Sporty walki
ME w zapasach: Polak będzie walczyć o złoto w dniu swoich urodzin
fot. PAP

Magomedmurad Gadżijew stanie w sobotę w Rzymie do walki o złoty medal w wadze 70 kg zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym. Jego rywalem będzie Azer Aghahusejn Mustafajew. W półfinale zawodnik AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski zwyciężył Mirzę Szuhichija (Gruzja) 4:1. W drugim półfinale Mustafajew pokonał Mihai Savę (Mołdawia) 5:2.

Gadzijew walczyć będzie o swój piąty medal mistrzostw Europy w dniu swoich urodzin. W dotychczasowym dorobku ma złoty, zdobyty w 2016 w Rydze, srebrne - 2018 w Kaspijsku i 2017 w Nowym Sadzie. Brąz przywiózł z Bukaresztu w ubiegłym roku. Wszystkie medale mistrzostw Starego Kontynentu wywalczył w kat. 70 kg.

 

W piątek Gadzijew (rocznik 1988) zwyciężył Fatiego Vejseliego (Macedonia Płn.) 10:0, a w ćwierćfinale Haydara Yavuza (Turcja) 2:0.

 

Zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego zdobył też dwa medale na mistrzostwach świata. Pierwszy wywalczył w 2017 roku w Paryżu w kat. 65 kg, zostając wicemistrzem. Brązowy dorzucił w 2019 roku w Nur Sułtanie w wadze 70 kg.

 

Sobotnia walka o złoty medal w Rzymie rozpocznie się o godzinie 18:00.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie