PKO Ekstraklasa: Węgierski obrońca dołączył do Śląska Wrocław

Piłka nożna
PKO Ekstraklasa: Węgierski obrońca dołączył do Śląska Wrocław
fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Węgierski obrońca Mark Tomas został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2020 roku, ale zawarto w nim opcję przedłużenia na dwa kolejne sezony. Przez ostatnie cztery i pół roku Tamás występował w Diosgyori Vasgyarak Testgyakorlok Kore, obecnie siódmej drużynie węgierskiej ekstraklasy. Rozegrał dla tego klubu 129 meczów i zdobył 5 bramek. Pełnił także funkcję kapitana zespołu. Wcześniej reprezentował barwy Videotonu i Puskas Akademia.

- Kontuzje naszych obrońców w okresie przygotowawczym sprawiły, że uznaliśmy za konieczne poszukiwanie wzmocnień formacji defensywnej. Natomiast bardzo ważne było dla nas, aby zawodnik, który trafi do Śląska, spełniał określone warunki. Potrzebowaliśmy gracza będącego w rytmie meczowym, który jest lewonożny i gotowy, by od razu rozpocząć walkę o miejsce w składzie. Jesteśmy przekonani, że Mark pomoże drużynie w kluczowej części sezonu – podkreśla Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

Mierzący 192 cm wzrostu piłkarz może z powodzeniem grać zarówno na pozycji stopera, jak i na lewej stronie defensywy. 27-latek w przeszłości był młodzieżowym reprezentantem Węgier.

 

– Śląsk jest w Polsce wielkim klubem, dlatego czuję się bardzo szczęśliwy, że tu trafiłem. Jestem w pełni gotowy do gry i już nie mogę doczekać się pierwszego meczu na tym pięknym stadionie – mówił Tamás po podpisaniu umowy z wrocławskim klubem.

 

Węgier będzie występował w Śląsku z numerem „15”.

 

WYNIKI I TABELA PKO BP EKSTRAKLASY

Informacja prasowa, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze