Puchar Francji: Saint-Etienne uzupełniło stawkę półfinalistów

Piłkarze AS Saint-Etienne uzupełnili stawkę półfinalistów Pucharu Francji. W czwartek pokonali na stadionie w Nancy czwartoligową drużynę Epinal 2:1.

Prowadzenie dla przedstawiciela Ligue 1 zdobył w 37. minucie Gabończyk Denis Bouanga. 13 minut po przerwie na 2:0 podwyższył Mahdi Camara. Trzy minuty później kontaktowego, a jak się okazało i honorowego gola dla miejscowych strzelił z rzutu karnego Iworyjczyk Jean-Philippe Krasso.

Wcześniej miejsce w półfinale zapewniły sobie ekipy Paris Saint-Germain, Olympique Lyon i Rennes.

PSG, które pewnie zmierza się po mistrzostwo Francji, rozbiło na wyjeździe Dijon 6:1. Z kolei piłkarze Olympique Lyon pokonali imienników z Marsylii 1:0, a gospodarze wcześniej nie wykorzystali rzutu karnego. Z kolei broniąca trofeum ekipa Rennes wygrała na wyjeździe z czwartoligowym Belfort 3:0.