Tokio 2020: Olimpijskie maskotki z wizytą w Europie

Inne
Tokio 2020: Olimpijskie maskotki z wizytą w Europie
fot. PAP/EPA

Maskotka olimpijska Miraitowa i paraolimpijska Someity w środę wybrały się w podróż do Europy, gdzie będą zapraszały do odwiedzenia Japonii. Uroczystość pożegnania odbyła się na lotnisku Haneda w Tokio, brała w niej udział piosenkarka grupy Backstreet Boys, Howie Dorough, jedna z czołowych japońskich siatkarek Megumi Kurihara oraz Miss Japonii z 2019 roku Honoka Tsuchiya.

Futurystyczną postać ze szpiczastymi uszami w biało-niebieską kratę, która została wybrana maskotką letnich igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku, nazwano Miraitowa. Z kolei postać w biało-różową szachownicę, która będzie maskotką paraolimpiady to Someity. Obie po raz pierwszy zaprezentowały się publiczności w drugiej połowie lipca 2018 roku.

 

Miraitowa to połączenie dwóch japońskich słów: "mirai" - oznaczające przyszłość i "towa" - wieczność. Z kolei Someity nawiązuje do kwiatu wiśni. Wyboru maskotek dokonało 6,5 miliona japońskich dzieci na początku 2018 roku.

 

Organizatorzy igrzysk otrzymali ponad dwa tysiące zgłoszeń w ogólnokrajowym konkursie. W finale wyłoniono trzy pary. Zwycięska jest autorstwa ilustratora i rysownika Ryo Taniguchiego. Jego projekt zebrał ponad połowę głosów i zdecydowanie pokonał dwie pozostałe kandydatury.

 

Akcja promocyjna igrzysk będzie trwała do końca kwietnia. W jej trakcie maskotki odwiedzą Barcelonę, Paryż, Bonn, Ateny, Londyn i Lozannę.

 

Igrzyska w Tokio zaplanowane są w terminie 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze