UFC: Mistrzyni otrzymała wizę. Walka z Jędrzejczyk zgodnie z planem

Sporty walki
UFC: Mistrzyni otrzymała wizę. Walka z Jędrzejczyk zgodnie z planem
fot. youtube.com

7 marca ma dojść do pojedynku Weili Zhang (20-1, 10 KO, 7 SUB) z Joanną Jędrzejczyk (16-3, 4 KO, 1 SUB) o pas kategorii słomkowej. Gala UFC 248 z ich udziałem odbędzie się w Las Vegas. Problemem, który mógł stanąć na przeszkodzie, była sprawa wizy Chinki. Mistrzyni jednak w końcu ją otrzymała.

Zhang wywalczyła tytuł kategorii słomkowej po efektownym znokautowaniu Jessiki Andrade. W pierwszej obronie przyjdzie jej się zmierzyć z byłą królową tej dywizji Joanna Jędrzejczyk. Polka liczy, że uda jej się wrócić na tron, który zajmowała przez wiele lat.

 

Ich walka będzie co-main eventem gali UFC 248. Po nich do oktagonu wyjdą jeszcze Israel Adesanya oraz Yoel Romero, a stawką będzie pas kategorii średniej. Jeszcze do niedawna istniało prawdopodobieństwo, że chińsko-polska walka może nie dojść do skutku. Na początku lutego Zhang zakomunikowała, że z powodu szalejącego w jej kraju koronawirusa chce dokończyć obóz przygotowawczy w Stanach Zjednoczonych.

 

Po kilkunastu dniach udało się. Trener Chinki od jiu-jitsu Pedro Jordao poinformował, że jego podopieczna otrzymała wizę. Później wszystko potwierdziła sama zawodniczka.

 

- Mam wizę, więc mogę skupić się na walce. Powiem szczerze, że otrzymanie jej nie było łatwe. Gdyby to się nie stało, walka by się nie odbyła. Na szczęście ją mam i mogę zacząć zbijać wagę. Widzimy się w Stanach zjednoczonych - stwierdziła.

 

Zhang ostatnie dni spędzała w Abu Dhabi.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie