Choroba przeszkodzi Kubackiemu w Rumunii? Przebywa w izolatce

Zimowe
Choroba przeszkodzi Kubackiemu w Rumunii? Przebywa w izolatce
fot. CyfraSport

Dawid Kubacki i Kamil Stoch znaleźli się w pierwszej dziesiątce kwalifikacji do Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. Najwyżej sklasyfikowany polski skoczek walczy jednak z przeziębieniem, które w ostatnich godzinach uprzykrzało mu życie.

- Życie mnie rypie... Nie ma tragedii, ale troszkę się przeziębiłem. Od dwóch dni próbuję się doleczyć. Zważywszy na te okoliczności, w czwartek było nieźle - powiedział Kubacki cytowany przez skijumping.pl. Ma nadzieję, że infekcja dróg oddechowych nie przeszkodzi mu w udanym występie w weekend.

 

Trener Michal Dolezal przyznał, że w ramach bezpieczeństwa Kubacki od środy przebywa w odosobnionym pomieszczeniu, bez kontaktu z kolegami z reprezentacji. W przeddzień eliminacji był oszczędzany podczas treningu na rumuńskim obiekcie.

 

29-letni skoczek nie zaliczył ostatniego weekendu do udanych, bowiem nie udało mu się awansować do drugiej serii absurdalnego konkursu w Bad Mitterndorf. Kubacki zepsuł skok i zajął odległe, 32. miejsce. Druga seria ostatecznie została anulowana, ale walczący o Kryształową Kulę skoczek zakończył rywalizację bez punktów.

 

W Rasnovie było już dużo lepiej, Kubacki zajął bowiem szóste miejsce w kwalifikacjach, lądując na 95 metrze. Cztery metry dalej lądował Kamil Stoch, który jednak podparł skok.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie