Serie A: Udana pogoń Napoli. Grali Polacy

SSC Napoli pokonało 2:1 w wyjazdowym spotkaniu Serie A Brescię Calcio. Gospodarze prowadzili do przerwy po trafieniu Jhona Chancellora, ale w drugiej połowie strzelali tylko goście.

Napoli mogło otworzyć wynik już w 2. minucie meczu, jednak Dries Mertens trafił w poprzeczkę. Co nie udało się ekipie wicemistrzów Włoch, wyszło beniaminkowi. W 26. minucie Chancellor wykorzystał świetne dośrodkowanie Sandro Tonaliego z rzutu rożnego i pokonał Davida Ospinę. Choć goście próbowali doprowadzić do remisu, do przerwy nie udała im się ta sztuka i kibice Brescii mogli być zadowoleni z postawy swoich ulubieńców.

W drugiej części gry do głosu na dobre doszli podopieczni Gennaro Gattuso. Najpierw gola na 1:1 strzelił z rzutu karnego Lorenzo Insigne. Kilka chwil później było już 2:1 dla gości. Tym razem autorem bramki był Fabian Ruiz, który popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego. Jak się później okazało, trafienie hiszpańskiego pomocnika ustaliło wynik spotkania i Napoli wywiozło z wyjazdu komplet punktów.

Zarówno Arkadiusz Milik, jak i Piotr Zieliński rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Polacy pojawili się na murawie w drugiej części gry. Napastnik w 67. minucie zmienił Driesa Mertensa, a pomocnik 10 minut później zmienił Eljifa Elmasa.

Dla Brescii była to kolejna porażka w obecnym sezonie. Sytuacja piłkarzy prowadzonych przez Diego Lopeza jest bardzo trudna - w 25 meczach zgromadzili zaledwie 16 punktów i znajdują się w strefie spadkowej. Z kolei Napoli mozolnie odrabia straty po serii wpadek. Wicemistrzowie kraju mają na swoim koncie 36 oczek i awansowali na 6. lokatę w Serie A.

Brescia Calcio - SSC Napoli 1:2 (1:0)
Bramki: Chancellor 26 - Insigne 49 (rzut karny), Ruiz 54

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.