Serie A: Milan nie zdołał pokonać Fiorentiny grającej w dziesiątkę

Gdy wydawało się, że Milan dopisze do swojego ligowego dorobku kolejne trzy punkty, grająca przez sporą część meczu Fiorentina doprowadziła do remisu. Ostatecznie sobotnie spotkanie Serie A pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wynikiem 1:1.

Milan wyszedł na prowadzenie w 34. minucie meczu, ale trafienie Zlatana Ibrahimovicia nie zostało uznane po tym, jak sędzia skorzystał z systemu VAR. Co nie udało się w pierwszej połowie, wyszło po przerwie. W 56. minucie gola na 1:0 strzeli Rebić. Były napastnik... Fiorentiny pokonał Bartłomieja Drągowskiego i zanotował swoje siódme trafienie w barwach Milanu.

Gospodarze dążyli do wyrównania, ale mocno utrudnili sobie zadanie w 62. minucie. Wtedy bowiem czerwoną kartkę zobaczył defensor Fiorentiny Dalbert. Jak się potem okazało, mimo gry w osłabieniu udało im się pokonać Asmira Begovicia, który w drugiej połowie zastąpił kontuzjowanego Gianluigiego Donnarummę. W 85. minucie do remisu doprowadził Erik Pulgar, który z rzutu karnego ustalił tym samym wynik.

Drągowski rozegrał całe spotkanie. Polski bramkarz jest w tym sezonie podstawowym golkiperem w ekipie z Florencji i wystąpił we wszystkich ligowych meczach. Sześciokrotnie zachował w tym czasie czyste konto.

Piłkarze prowadzeni przez Stefano Piolego zrównali się tym samym punktami z Napoli, które w piątek pokonało Brescię 2:1. Obie drużyny mają na swoim koncie 36 punktów. Z kolei Fiorentina zgromadziła 29 oczek w 25 meczach i zajmuje 13. lokatę we włoskiej ekstraklasie.

ACF Fiorentina - AC Milan 1:1 (0:0)
Bramki: Pulgar 85 (rzut karny) - Rebić 56