LSK: Derby Łodzi dla ŁKS Commercecon! Mistrzynie Polski trzecie po fazie zasadniczej

Siatkarki ŁKS Commercecon okazały się lepsze 3:1 od Grota Budowlanych w derbach Łodzi, rozgrywanych w ramach 22. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego dzięki tej wygranej utrzymały trzecią pozycję w tabeli na koniec fazy zasadniczej.

W pierwszym secie wyraźnie lepsze były siatkarki ŁKS Commercecon. Bardzo szybko uzyskały wysokie, sześciopunktowe prowadzenie, a w końcówce jeszcze je powiększyły. Ostatecznie wygrały aż 25:15, więc nic nie wskazywało na to, by w drugiej partii ekipa Błażeja Krzyształowicza się odrodziła.

Tak się jednak stało. Mimo słabszego początku gospodyniom tego meczu udało się doprowadzić do wyrównania w bezpiecznej fazie seta, a potem wyjść nawet na prowadzenie. Mistrzyniom Polski nie pomogły ani przerwy, ani zmiany. Przegrały 20:25 i mecz rozpoczął się na nowo.

Zwycięstwo w drugiej partii okazało się jednak tylko chwilowym przebłyskiem. Do końca meczu na boisku rządziła już tylko jedna ekipa i był nią ŁKS. Wyniki 25:14, 25:18 to najlepszy opis tego, co działo się w Sport Arenie.

Najbardziej wartościową zawodniczką meczu wybrana została Izebala Kowalińska. Atakująca zdobyła 22 punkty, z czego 19 atakiem, 2 zagrywką i 1 blokiem.

Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (15:25, 25:20, 14:25, 18:25)

Grot Budowlani Łódź: Ren Kaiyi, Anastasia Kraiduba, Julia Nowicka, Jaroslava Pencova, Małgorzata Śmieszek, Julia Twardowska - Maria Stenzel (libero) - Agata Babicz, Paulina Bałdyga, Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Gabi Maciagowski

ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska, Izabela Kowalińska, Katarina Lazovic, Eva Mori, Joanna Pacak, Aleksandra Wójcik - Krystyna Strasz (libero) - Ewa Kwiatkowska, Natalia Skrzypkowska

MVP: Izabela Kowalińska