PlusLiga: Jurajska Twierdza niezdobyta! PGE Skra bez punktów w Zawierciu

Aluron Virtu CMC Zawiercie niespodziewanie pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14) w meczu 22. kolejki PlusLigi. To bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o miejsce w czołowej ósemce rozgrywek.

Dla ekipy z Zawiercia każdy kolejny mecz jest meczem o wszystko. Po nie najlepszym początku sezonu muszą bowiem martwić się o to, czy wystarczy dla nich miejsca w fazie play-off. Nic więc dziwnego, że podchodzą do starć w pełni zmotywowani. Nie inaczej było tym razem. Mimo, że Jurajscy Rycerze podejmowali trzecią w tabeli PGE Skrę Bełchatów wyszli na boisko bez żadnych kompleksów.

Otworzyli spotkanie dwoma asami serwisowymi, co nie jest łatwą sztuką grając naprzeciw tak klasowej ekipy. Konkretnie uczynił to Mateusz Malinowski. Siatkarze Michała Mieszko Gogola szybko jednak odrobili straty i na tablicy pojawił się remis 8:8. W środkowej fazie seta gospodarze znowu zdołali wypracować sobie przewagę, lecz tym razem potrafili utrzymać ją do samego końca i wygrali 25:21.

Po zmianie stron rywalizacja punkt za punkt toczyła się do stanu 7:7. Wtedy przy zagrywce Milana Katicia serię zanotowali bełchatowianie. Gdy dystans wzrósł do czterech punktów (11:7) trener Dominik Kwapisiewicz poprosił o przerwę, która niewiele jednak zmieniła. Goście byli tak rozpędzeni, że nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatni punkt zdobył Mariusz Wlazły.

W trzecim secie od stanu 11:11 trzypunktową serię zanotowali zawiercianie. To zmusiło trenera Gogola do przerwania gry. Jego siatkarze zbliżyli się do rywali na jeden punkt (15:16), lecz z każdą kolejną akcją gospodarze powracali do dobrej gry. Po ataku ze środka Patryka Czarnowskiego mogli się cieszyć z pierwszego punktu zdobytego przed własną publicznością.

Czwarta partia od początku nie wróżyła niczego dobrego dla bełchatowian. Szybko pozwolili przeciwnikom uzyskać przewagę i nawet na moment nie zbliżyli się do nich. W końcówce nie najlepiej prezentowali się szczególnie w elemencie przyjęcia, a to utrudniło im odrabianie strat. Ostatecznie Jurajscy Rycerze znokautowali PGE Skrę aż 25:14!

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Marcin Waliński.

Aluron Virtu CMC Zawiercie - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Patryk Czarnowski, Bartosz Gawryszewski, Piotr Lipiński, Mateusz Malinowski, Nikołaj Penczew, Marcin Waliński - Taichiro Koga (libero) - Krzysztof Andrzejewski, Grzegorz Bociek, Wojciech Ferens, Marcin Kania

PGE Skra Bełchatów: Milan Katic, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Piotr Orczyk, Dusan Petkovic - Kacper Piechocki (libero) - Kamil Droszyński, Milad Ebadipour, Robert Milczarek, Mariusz Wlazły

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 22. kolejki PlusLigi:

2020-02-28: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 42:44, 25:22, 21:25)
2020-02-29: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 3:2 (25:18, 25:15, 22:25, 22:25, 15:12)
2020-02-29: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)
2020-02-29: Verva Warszawa Orlen Paliwa – GKS Katowice 3:2 (19:25, 17:25, 25:21, 25:23, 15:13)
2020-03-01: Aluron Virtu CMC Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14)
2020-03-01: BKS Visła Bydgoszcz - Cuprum Lubin 2:3 (29:27, 23:25, 25:20, 20:25, 12:15)
2020-03-03: MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn (wtorek, godzina 20:30, transmisja - Polsat Sport).