LSK: BKS Stal Bielsko-Biała zagra w play-offach

W meczu kończącym 22. kolejkę i całą fazę zasadniczą Ligi Siatkówki Kobiet BKS Stal Bielsko-Biała wygrała z Energą MKS Kalisz 3:1. Przyjezdne mogły wyprzedzić rywalki w tabeli i wskoczyć do czołowej ósemki, gdyby wygrały za trzy punkty. Siatkarki z Bielska-Białej zdołały jednak obronić ósmą pozycję w tabeli i uzupełniły grono ćwierćfinalistów.

Pierwszy set miał niezwykle zacięty przebieg, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. Marta Wellna wywalczyła piłkę setową dla gospodyń (24:23), ale po chwili Adela Helić wyrównała. Rywalizację na przewagi rozstrzygnęła Andrea Kossanyiova, która popisała się dwoma skutecznymi atakami (26:24).

Od początku drugiej odsłony wyraźną przewagę uzyskały kaliszanki (4:10, 6:12). Przy stanie 8:15 doszło do sporego zamieszania przy zmianie dokonanej przez trenera BKS Stali; sędziowie nie dopuścili do niej ze względu na limit obcokrajowców. W dalszej części seta gospodynie wróciły do gry, złapały punktowy kontakt (20:21), jednak kluczowe akcje padły łupem siatkarek Energa MKS. Ewelina Brzezińska wywalczyła dwa ostatnie punkty w tym secie (21:25).

Trzecia odsłona również dostarczyła wielu emocji. W środkowej części przewagę zbudowały kaliszanki, w pewnym momencie odskoczyły na pięć oczek (13:18), ale tym razem nie utrzymały tej przewagi. Gospodynie odrobiły straty po serii kapitalnych zagrywek Magdaleny Kowalczyk (19:19), a w końcówce skutecznością błysnęła Kossanyiova (24:22). Siatkarki Energi MKS zdołały doprowadzić do gry na przewagi, ale kolejny as serwisowy Kowalczyk i atak tej zawodniczki w kolejnej akcji przesądziły nie tylko o wygranym secie (29:27), ale również przypieczętowały awans BKS Stali do play-offów.

Czwarty set nie miał już znaczenia dla układu tabeli. Wygrała go drużyna z Bielska-Białej, a wynik na 25:23 ustaliła skutecznym atakiem Kossanyiova. MVP: Andrea Kossanyiova.

BKS Stal Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 3:1 (26:24, 21:25, 29:27, 25:23)

Wyniki 22. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet:

2020-02-29: Wisła Warszawa – DPD Legionovia Legionowo 0:3 (17:25, 23:25, 13:25)
2020-02-29: Developres SkyRes Rzeszów – Enea PTPS Piła 3:0 (25:20, 30:28, 25:13)
2020-02-29: Grupa Azoty Chemik Police – E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:20, 25:18, 25:23)
2020-03-01: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (15:25, 25:20, 14:25, 18:25)
2020-03-02: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 3:0 (25:13, 25:19, 25:20)
2020-03-02: BKS Stal Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 3:1 (26:24, 21:25, 29:27, 25:23)