Kownacki przymierzany do byłego mistrza świata. Niespodziewana oferta w razie wygranej z Heleniusem?

Sporty walki
Kownacki przymierzany do byłego mistrza świata. Niespodziewana oferta w razie wygranej z Heleniusem?
fot. PAP

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się w Nowym Jorku z Robertem Heleniusem (29-3, 19 KO). Jeżeli Polak wygra to bardzo prawdopodobne, że w kolejnej walce jego rywalem będzie były mistrz świata, Andy Ruiz Jr (33-2, 22 KO).

Kownacki od pewnego czasu znajduje się w czołówce kategorii ciężkiej. "Baby Face" ma ostatnio na swoim rozkładzie takie nazwiska jak Chris Arreola, Gerald Washington czy Charles Martin. W nocy z soboty na niedzielę Polak zmierzy się z doświadczonym Finem. Helenius w karierze przegrywał tylko trzy razy. Kownacki jest niepokonany.

 

Ciekawą informację podał Mike Coppinger z "The Athletic". Jego zdaniem w sierpniu do ringu wróci Ruiz Jr. Meksykanin w czerwcu 2019 roku znokautował Anthony'ego Joshuę i został mistrzem świata organizacji WBA, IBF, WBO i IBO w kategorii ciężkiej. Pół roku później w rewanżu stracił tytuły.

 

 

Jak informuje Coppinger, dla Ruiza Jr są dwie opcje. Pierwszą jest właśnie Kownacki, jeżeli oczywiście pokona Heleniusa. Drugą zaś Chris Arreola. Dla Polaka byłby to na pewno największy pojedynek w zawodowej karierze. Co więcej, w wypadku ewentualnej wygranej znalazłby się blisko walki o mistrzostwo świata. Najpierw, rzecz jasna trzeba zwyciężyć z 36-letnim Finem.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze