Skoczkowie dokończą sezon? Raw Air i MŚ w lotach niezagrożone

Zimowe
Skoczkowie dokończą sezon? Raw Air i MŚ w lotach niezagrożone
fot. PAP/EPA

Dobre wieści dla wszystkich sympatyków skoków narciarskich. Mistrzostwa świata w lotach oraz turniej Raw Air odbędą się zgodnie z planem. Poinformowali o tym organizatorzy obu imprez. Do tej pory istniało ryzyko odwołania zawodów z powodu szerzącego się koronawirusa.

Jednym z głównych tematów w norweskich mediach w ostatnim czasie jest rozprzestrzeniający się koronawirus. Z tego powodu dziennikarze nrk.no i Aftenposten poinformowali, że istnieje niewielkie ryzyko odwołania zawodów narciarskich, które odbędą się w najbliższy weekend w Oslo. To tam zaplanowane są dwa pierwsze konkursy czwartej edycji turnieju Raw Air.


Organizatorzy najbardziej wymagającego turnieju w kalendarzu Pucharu Świata oświadczyli na swojej stronie internetowej, że nie przewidują odwołania zawodów. Podobne wieści dopłynęły do nas ze słoweńskiej Planicy, gdzie w dniach 19-22 marca mają odbyć się mistrzostwa świata w lotach. Szef działu PR MŚ Tom i Trbovc wyraźnie dał do zrozumienia, że nie ma powodów do niepokoju.


- W tej chwili przygotowania przebiegają zgodnie z planem. Rozpoczęliśmy budowę wielkich trybun wokół skoczni. W ciągu kilku dni spodziewamy się opadów śniegu, dzięki czemu podczas imprezy będziemy mieć zapewnioną fantastyczną panoramę – napisał w komunikacie.


Mistrzostwa Świata w lotach będzie bronił Daniel Andre Tande. Norweg przed dwoma laty okazał się najlepszy w Oberstdorfie, wyprzedzając na podium Kamila Stocha i Richarda Freitaga

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze