NHL: Bruins pokonali Lightning w meczu na szczycie

We wtorek w lidze NHL zmierzyły się dwie najlepsze drużyny Konferencji Wschodniej. Prowadzący w niej hokeiści Boston Bruins pokonali na wyjeździe Tampa Bay Lightning 2:1. Ósme zwycięstwo z rzędu odnieśli natomiast najlepsi na Zachodzie, broniący tytułu St. Louis Blues.

Bramki dla Bruins zdobyli Brad Marchand w 20. minucie i Jake DeBrusk w 31. "Błyskawice" odpowiedziały jedynie trafieniem Mitchella Stephensa w 38. minucie. - Zarówno w końcowej części sezonu zasadniczego jak i w fazie play off potrzebujesz bardzo solidnej gry w defensywie. Rzadko zdarzają się wtedy wyniki 6:5, czy 5:4. Myślę, że w tym roku udało nam się do tego przystosować - powiedział bramkarz "Niedźwiadków" Tukka Rask, który obronił 20 strzałów.

W tabeli Bruins mają teraz aż dziewięć punktów przewagi nad Lightning i rozegrany o jeden mecz więcej.

Blues natomiast wygrali na wyjeździe z New York Rangers 3:1. Zaczęło się niespodziewanie, bo od prowadzenia gospodarzy. W 13. minucie bramkę zdobył Mika Zibanejad. Później jednak na listę strzelców wpisywali się już tylko obrońcy Pucharu Stanleya. Z goli kolejno cieszyli się: Colton Parayko, Brayden Schenn i Jaden Schwartz.