Tokio 2020: Reprezentacja Polski bez Zatorskiego?! Kadziewicz wytypował dwunastkę na IO

Inne

Igrzyska olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami. Wciąż jest wcześnie, by rozmawiać o składzie reprezentacji Polski, który może wytypować trener Vital Heynen na tę imprezę. Zadania tego podjął się jednak ekspert Polsatu Sport Łukasz Kadziewicz w rozmowie z Jerzym Mielewskim w "Prawdzie Siatki". Jeden z jego wyborów jest szczególnie zaskakujący.

Klęska urodzaju - tak można w prosty sposób opisać sytuację na rynku polskich siatkarzy. W naszym kraju jest tylku wyśmienitych zawodników, że spokojnie można byłoby wyłonić kilka składów i trudno byłoby wskazać, który jest najlepszy.

 

Heynen nie będzie miał więc łatwego zadania przez zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi. Oprócz siatkarzy, którzy mogą być niemalże pewni gry w kadrze, jak Wilfredo Leon czy Michał Kubiak, na parkietach pojawiło się kilku nowych, niezwykle wartościowych graczy którzy również zasługują na uwagę.

 

Szczególnie zacięta rywalizacja o bilet do Tokio rozgrywa się na pozycji przyjmującego i... libero. Zdaniem Łukasza Kadziewicza dotychczas grający Paweł Zatorski nie może być pewien swojego miejsca, bo znakomicie prezentuje się Damian Wojtaszek.

 

- Mam ogromny problem z wybraniem libero. Moim pierwszym wyborem był Wojtaszek. Myślę, że to on pojedzie na igrzyska, bo Zatorski ma słabszy sezon - powiedział Kadziewicz. - "Mały" harmonijnie się rozwija i nawet palcami zaczął odbijać jak siatkarz - zażartował.

 

Wicemistrz świata z 2006 roku miał też drobny kłopot z wytypowaniem trzeciego środkowego. Zastanawiał się, czy do Piotra Nowakowskiego i Mateusza Bieńka powinien dołączyć Jakub Kochanowski czy Karol Kłos. Ostatecznie zdecydował się na młodszego z siatkarzy PGE Skry Bełchatów.

 

Jeśli chodzi o przyjmujących to Kadziewicz bez wahania wyłonił trzech. To Leon, Kubiak i... Bednorz. Były siatkarz jest przekonany o wartości reprezentującego barwy klubu z Modeny 25-latka.

 

- Na obecną chwilę moim czwartym wyborem jest Kwolek. Radzi sobie lepiej niż Aleksander Śliwka i Artur Szalpuk. On dawał swojej drużynie najwięcej - stwierdził.

 

Nie wykluczył również, że w składzie do Tokio może znaleźć się Tomasz Fornal, który poczynił ogromny postęp grając w wyjściowym składzie Jastrzębskiego Węgla.

 

Skład reprezentacji Polski na IO według Łukasza Kadziewicza:

Rogrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj
Libero: Damian Wojtaszek
Przyjmujący: Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek
Środkowi: Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze