PŚ w skokach: Niedzielny konkurs opóźniony

Inne
PŚ w skokach: Niedzielny konkurs opóźniony
fot. PAP

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo rozpocznie się z dwugodzinnym opóźnieniem i będzie się składać tylko z jednej serii - poinformowała na Twitterze Międzynarodowa Federacja Narciarska. Początek rywalizacji przesunięto na godz. 16:30.

Przed zawodami nie będzie treningu. Zmiany w programie są spowodowane wiatrem na skoczni Holmenkollen.

 

W konkursie, który jest zaliczany również do cyklu Raw Air, wystąpi pięciu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny.

 

W sobotę Żyła, Kot, Stoch i Kubacki zajęli czwarte miejsce w zawodach drużynowych. Najrówniej skakał Stoch, uzyskując 130 i 133 m, co dało mu drugą lokatę w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej. Trzykrotny mistrz olimpijski rozdzielił dwóch zawodników zwycięskiej drużyny gospodarzy: Johanna Andre Forfanga i Mariusa Lindvika.

 

Liderem Raw Air pozostał najlepszy w piątkowych kwalifikacjach Niemiec Constantin Schmid, ale w czołówce różnice są minimalne. Zajmujący siódme miejsce Stoch traci do Schmida 8,5 pkt, a dziewiąty Żyła - 11,5 pkt.

 

Raw Air jest rozgrywany na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund, na których odbędą się łącznie cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane noty uzyskane we wszystkich zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

KK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze