Ministerstwo Sportu zaleca odwoływanie imprez sportowych. Nie tylko masowych

Inne
Ministerstwo Sportu zaleca odwoływanie imprez sportowych. Nie tylko masowych
fot. Biuro Prasowe
Ministerstwo Sportu wydało we wtorek komunikat i zalecenia w sprawie koronawirusa.

W związku z rosnącą epidemią koronawirusa, Ministerstwo Sportu zdecydowało się wydać podręcznik rekomendacji w związku z organizacją imprez. Resorta zaleca odwoływanie imprez sportowych lub rozgrywanie meczów bez publiczności.

W związku z decyzją dotyczącą odwołania wszystkich imprez masowych, Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk pilnie zwołała spotkanie z przedstawicielami wszystkich polskich związków sportowych, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Centralnego Ośrodka medycyny Sportowej oraz Instytutu SportuPaństwowego Instytutu Badawczego.

 

Decyzja Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zakazuje organizacji wszystkich imprez, w których uczestniczy ponad 1000 osób, a w hali ponad 500 osób.

 

 

Zobacz: Boniek: Rozgrywki mogą być odwołane. Po raz pierwszy czuję ogromny ciężar

 

- Rekomendujemy odwołanie wszystkich zaplanowanych imprez sportowych, także tych których ustawa nie definiuje jako masowe – powiedziała Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 

Ministerstwo rekomenduje, aby zaplanowane imprezy sportowe zostały odwołane. W przypadku, gdy organizator uzna, że wydarzenie można zorganizować bez udziału publiczności, powinien skontaktować się ze specjalnym zespołem do spraw oceny ryzyka zdrowotnego polskich sportowców. W jego skład wchodzą przedstawiciele Instytutu Sportu Państwowego Instytutu Badawczego oraz Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej.

 

  

 

Zobacz: Rozgrywki piłkarskie w Polsce bez publiczności!

 

Zalecenia dotyczą także imprez rekreacyjnych: "W trosce o zdrowie publiczne zalecamy, aby ograniczyć także organizację i udział w imprezach mających na celu popularyzację sportu". Resort dołoży wszelkich starań, aby polscy sportowcy trenujący za granicą wrócili jak najszybciej bezpiecznie do kraju. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami polskich związków sportowych, aby szybko reagować i podejmować decyzje w trosce o bezpieczeństwo zawodników przygotowujących się do imprez mistrzowskich. Mając na uwadze dbałość o zdrowie sportowców zalecamy, aby zgrupowania odbywały się w Polsce - napisano w oświadczeniu. 

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie