FIS o MŚ w lotach: Zawody w Planicy przełożone na przyszły sezon

Zimowe
FIS o MŚ w lotach: Zawody w Planicy przełożone na przyszły sezon
fot. PAP/EPA
Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przełożyła na przyszły sezon mistrzostwa świata w lotach.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zdecydowała o odwołaniu konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Trondheim i Vikersund i zakończeniu sezonu 2019/20. Podjęto także decyzję o przeniesieniu na przyszły rok mistrzostw świata w lotach narciarskich.

Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej zdobył Austriak Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki został sklasyfikowany na czwartej pozycji, a Kamil Stoch na piątej. W klasyfikacji generalnej Kraft wyprzedził Niemca Karla Geigera i Japończyka Ryoyu Kobayashiego.

 

Decyzja FIS oznacza jednocześnie przerwanie rywalizacji w cyklu Raw Air, w którym do tej pory prowadził Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski miał do czasu odwołania zawodów 1161,9 pkt. Polak odniósł po raz drugi zwycięstwo w tej imprezie. Drugie miejsce wywalczył Kobayashi - 1154,5 pkt., a trzecie Norweg Marius Lindvik - 1154,3 pkt.

 

Przed ostatnim tegorocznym, rozegranym we wtorek konkursem Raw Air w Lillehammer, Kubacki był trzeci w klasyfikacji PŚ. Ale w na olimpijskim obiekcie lepiej od niego wypadł Kobayashi zajmując czwarte miejsce, gdy Kubacki był ósmy. To spowodowało, że triumfator Turnieju Czterech Skoczni spadł na czwarte miejsce. Jak się okazało, Japończyk zapewnił sobie trzecie miejsce w PŚ gromadząc o... 9 pkt więcej od Polaka.

 

ZOBACZ TEŻ: Energa Basket Liga zawieszona z powodu koronawirusa

 

Powodem odwołania ostatnich konkursów, które miały odbyć się w czwartek (Trondheim) oraz sobotę i niedzielę (Vikersund) - jest pandemia koronawirusa. Na decyzję o odwołaniu rywalizacji w Raw Air największy wpływ miało orędzie premier Norwegii Erny Solberg, która w czwartek oficjalnie zapowiedziała całkowity zakaz rozgrywania imprez sportowych przez 14 dni. Zakaz ma obowiązywać od godziny 18 w czwartek.

 

W ten sposób dobiegła końca 41. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn. Po raz drugi w karierze Kryształową Kulę zdobył Kraft gromadząc 1659 pkt. Drugie miejsce zajął Geiger - 1519 pkt., a trzecie Kobayashi - 1178 pkt. Czwarty Kubacki ma na koncie 1169 pkt., a piąty Stoch - 1031 pkt.

 

Kraft triumfował także w klasyfikacji PŚ w lotach. Austriak tylko w dwóch rozegranych zawodach na mamucie w Bad Mitterndorf zdobył 160 pkt. Drugie miejsce zajął Słoweniec Timi Zajc - 140 pkt., a trzecie Piotr Żyła - 129 pkt. Na szóstej pozycji jest sklasyfikowany Stoch - 86 pkt.

 

W Pucharze Narodów zwyciężyli Niemcy gromadząc 5194 pkt. Drugie miejsce zajęła Austria - 5041, trzecie Norwegia - 4622 i czwarte Polska - 4272.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze