Odwołano mecze PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i II ligi

Piłka nożna
Odwołano mecze PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i II ligi
fot. PAP
Piłkarzom pozostają treningi, walki na boisku na razie nie będzie

W związku z epidemią koronawirusa mecze PKO Ekstraklasy zostały zawieszone do końca marca. Nie odbędą się też spotkania najbliższej kolejki Fortuna 1 Ligi oraz II ligi. - Mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie - czytamy w komunikacie PZPN. O odwołaniu spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej zdecydowała Ekstraklasa S.A.

Ustalenie daty wznowienia rozgrywek Ekstraklasy nastąpi w przyszłym tygodniu, po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami nt. terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku.

- W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami – powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.

 

Boniek odpowiedział na apel Błaszczykowskiego

 

O zawieszenie rozgrywek apelowali zawodnicy. W czwartek głos w tej sprawie zabrał Kuba Błaszczykowski, w piątek Polski Związek  Piłkarzy. Jeszcze dalej poszli gracze Górnika Zabrze, którzy odmówili wyjazdu do Łodzi na mecz z ŁKS-em. W czwartek PZPN podjął decyzję, że ligi będą grać, dzień później ją zmienił. 

 

- W nawiązaniu do czwartkowej decyzji Zarządu PZPN w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością - napisano na stronie internetowej związku.

- Jednocześnie przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia Zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami. Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy - dodano.

 

Wciąż czekamy na oficjalną informację dotyczącą najbliższych meczów reprezentacji Polski. Jak dowiaduje się Polsatsport.pl w piątek zgrupowanie przed towarzyskimi spotkaniami z Finlandią i Ukrainą zostanie odwołane. 

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie