Kto zostanie mistrzem Polski siatkarzy? Trener Bednaruk ma zaskakującą propozycję

Siatkówka
Kto zostanie mistrzem Polski siatkarzy? Trener Bednaruk ma zaskakującą propozycję
fot. Cyfrasport
Kto zostanie mistrzem Polski siatkarzy? Trener Bednaruk ma zaskakującą propozycję

Z powodu epidemii koronawirusa zawieszono wszelkie rozgrywki sportowe w Polsce. Również PlusLiga ma przerwę w rozgrywkach i nie wiadomo, czy w tym sezonie uda się je dokończyć i wyłonić mistrza Polski siatkarzy.

Co się stanie, jeśli sprawdzi się czarny scenariusz i siatkarze PlusLigi nie wrócą już w tym sezonie na parkiety?

 

Przypomnijmy, że Liga Siatkówki Kobiet zdołała przynajmniej dokończyć fazę zasadniczą, którą wygrała Grupa Azoty Chemik Police (60 punktów), drugi był Developres SkyRes Rzeszów (59), a trzeci ŁKS Commercecon Łódź (43). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rozgrywki nie zostaną już wznowione, a kolejność po fazie zasadniczej zostanie przełożona na końcową klasyfikację.

 

Kasprzyk: Nie wierzymy, że igrzyska odbędą się w założonym terminie

 

U panów sytuacja jest bardziej skomplikowana. Większość drużyn ma jeszcze do rozegrania po dwa mecze na tym etapie rozgrywek. W tabeli prowadzi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (61), przed Vervą Warszawa Orlen Paliwa (59) i PGE Skrą Bełchatów (50). Sytuacja jest więc patowa, tym bardziej że dwie drużyny, które mają szansę na wygranie fazy zasadniczej, miały zmierzyć się ze sobą w Warszawie w ostatniej – 26. kolejce.

 

W tej niezwykle trudnej sytuacji dobrego humoru stara się nie tracić trener MKS Będzin Jakub Bednaruk. Zaproponował on nietypowe rozwiązanie:

 

Kąkolewska: Kontrole na każdym kroku! Muszę mieć pozwolenie na dojazd do pracy

 

- Uważam, że powinniśmy zakończyć rozgrywki PlusLigi na zasadzie kto wygrał z mistrzem z poprzedniego sezonu (czytaj Zaksa) u siebie 3:1 i ten klub jest z miasta na literę B, zostaje mistrzem w sezonie 2019/20. Myślę, że to uczciwe podejście - zażartował na Twitterze, wskazując oczywiście na prowadzoną przez siebie ekipę MKS.

- Ja chcę w ciężkich czasach, aby pojawił się uśmiech na twarzy... i mistrzostwo dla Będzina - dodał w jednym z kolejnych tweetów.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze