EURO 2021? UEFA zażąda 300 milionów euro za przeniesienie turnieju

Piłka nożna
EURO 2021? UEFA zażąda 300 milionów euro za przeniesienie turnieju
fot. PAP

We wtorkowe popołudnie ma odbyć się wideokonferencja UEFA oraz 55 narodowych europejskich federacji piłkarskich, podczas której zostanie omówiona aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Według informacji angielskiego dziennikarza Davida Ornsteina UEFA zażąda od narodowych federacji, lig oraz klubów 300 milionów euro, jeśli impreza miałaby być przeniesiona na 2021 rok.

Wiele federacji piłkarskich i osób związanych z futbolem głośno mówi o tym, że EURO 2020 powinno być przeniesione na przyszły rok. Rumuńska Federacja Piłkarska, która jest jednym z gospodarzy turnieju, poinformowała nawet, że podczas wtorkowej wideokonferencji poprosi władze UEFA o przełożenie z powodu koronawirusa mistrzostw Europy.

 

Przeniesienie imprezy będzie jednak niezwykle trudną logistycznie czynnością i UEFA nie zamierza ot tak przesunąć mistrzostw. Według The Athletic i dziennikarza Davida Ornsteina europejska federacja będzie domagała się rekompensaty pieniężnej.

 

ZOBACZ: Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w świecie futbolu. 21-latek chorował na raka

 

Europejskie federacje, kluby i ligi powinny przygotować się na wydatek rzędu 275 milionów funtów, czyli około 300 milionów euro. "Według UEFA takie będą koszty przesunięcia mistrzostw Europy o 12 miesięcy, na czerwiec 2021 roku" - pisze Ornstein.

 

W poniedziałek 16 marca z inną propozycją niż przeniesienie mistrzostw wyszła rosyjska federacja piłkarska. Media w Rosji podały, że ich kraj oferuje pomoc jako ewentualny zastępczy gospodarz piłkarskich mistrzostw Europy. - Jesteśmy gotowi zewrzeć szeregi - miał powiedzieć według rosyjskich mediów, na które powołuje się agencja DPA, Aleksiej Sorokin, szef komitetu organizacyjnego Euro 2020 w Sankt Petersburgu.

 

ZOBACZ TEŻ: Rozgrywki Premier League zawieszone!

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze