MŚ w SuperEnduro: Zawody przełożone na grudzień

Moto
MŚ w SuperEnduro: Zawody przełożone na grudzień
fot. PAP

Odwołana w ubiegłym tygodniu runda mistrzostw świata w SuperEnduro w Łodzi odbędzie się 12 grudnia 2020 roku – poinformowali organizatorzy. Zawody w łódzkiej Atlas Arenie mają zainaugurować nowy sezon w tej dyscyplinie.

Rywalizacja w Łodzi miała wyłonić w miniony weekend mistrza globu. Jednak ze względu na zagrożenie koronawirusem imprezę odwołano. Organizatorzy zapewnili wówczas, że wkrótce wyznaczą nowy termin imprezy.

 

"Znalezienie nowej daty nie było proste - ze względu na obecną sytuację na świecie najbliższe tygodnie nie wchodziły w grę, z kolei w kolejnych miesiącach imprezy motocyklowe wychodzą z hal i rozpoczyna się sezon outdoorowych zmagań. W związku z tym, wraz z FIM oraz z międzynarodowym promotorem, ustaliliśmy, że zawody odbędą się 12 grudnia" - ogłoszono we wtorek.

 

Kierowcy Formuły 1 będą się ścigać w Australii... wirtualnie

 

Wyjaśniono, że łódzka runda SuperEnduro rozpocznie nowy sezon halowych motocyklowych mistrzostw świata.

 

Poinformowano, że bilety zakupione na zawody, które miały odbyć się w miniony weekend, nie tracą ważności. Można je wykorzystać podczas inauguracyjnej rundy nowego sezonu 12 grudnia 2020 r. w Atlas Arenie bądź zwrócić wejściówki w miejscach ich zakupu.

 

SuperEnduro to motocyklowe wyścigi w hali, z przeszkodami na torze (belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą, itp.). W każdej rundzie MŚ odbywają się trzy równorzędne finały, a zawodnicy zdobywają punkty również za zajęcie trzech pierwszych pozycji w Superpole, czyli wyścigu decydującym o miejscach na starcie.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze