Poruszający apel prezesa PZHT! "Nie myślmy tylko o sobie"

Zimowe
Poruszający apel prezesa PZHT! "Nie myślmy tylko o sobie"
fot. CyfraSport

"Apeluję do całej naszej hokejowej rodziny – w szczególności do trenerów i działaczy klubowych – żeby w tym trudnym momencie nie myślała tylko o sobie, ale także o swoich zawodnikach" – napisał w liście otwartym do środowiska hokeja na trawie prezes PZHT Jacek Sobolewski.

Trudno wyobrazić sobie wiosnę w Poznaniu, Gnieźnie, Gąsawie czy Rogowie bez rywalizacji hokeistów na trawie. Ten czarny scenariusz może się jednak stać rzeczywistością. Z powodu epidemii koronawirusa zawieszono wszelkie imprezy sportowe w Polsce.


Sytuacja z pewnością wpłynie również na rozgrywki Superligi hokeistów na trawie. Przypomnijmy, że początek rundy wiosennej zaplanowano na 28 marca i miało wówczas dojść do konfrontacji: LKS Gąsawa – WKS Grunwald Poznań, UKH Start 1954 Gniezno – KS Pomorzanin Toruń, AZS Politechnika Poznańska – KS Warta Poznań oraz LKS Rogowo – AZS AWF Poznań. Tytułu mistrzowskiego broni Grunwald Poznań. Na początek kwietnia zaplanowano natomiast wznowienie mistrzostw Polski seniorek. Te terminy najprawdopodobniej ulegną jednak zmianie.


"Na bieżąco śledzimy sytuację w naszym kraju i stosujemy się do wszystkich zaleceń Rządu oraz Ministerstwa Sportu. Sytuacja jest dynamiczna i niebawem mogą zostać podjęte ważne decyzje ws. organizacji rozgrywek w sezonie 2019/20" – napisał prezes Jacek Sobolewski, który w kolejnych zdaniach nie pozostawił jednak złudzeń miłośnikom tej pięknej dyscypliny sportu:


"Niewiele wskazuje, że w najbliższym czasie wrócimy na boiska. Dlatego apeluję do całej naszej hokejowej rodziny – w szczególności do trenerów i działaczy klubowych – żeby w tym trudnym momencie nie myślała tylko o sobie, ale także o swoich zawodnikach. Dzięki mediom społecznościowym możemy być cały czas w kontakcie ze sobą. Warto z zawodnikami rozmawiać, podpowiadać, wspierać, układać treningi indywidualne."


Zobacz: Liga hokeja halowego: Pomorzanin i Hokej Start mistrzami Polski


"Nikt z nas nie spodziewał się, że będziemy żyć w takiej rzeczywistości. Teraz musimy się do niej dostosować, dlatego tak ważne staje się rozsądne postępowanie, bo ono najlepiej chroni nas i naszych bliskich. Proszę, żebyśmy nie byli obojętni na drugiego człowieka. Pamiętajmy, że w szczególności powinniśmy zainteresować się seniorami – to im najbardziej zagraża koronawirus. Dlatego zachęcajmy ich do pozostania w domu i próbujmy pomagać. Jednak o ostrożność apeluję do wszystkich. Zatem wspierajmy akcję #zostanwdomu i kierujmy się zasadami społecznej odpowiedzialności" – przeczytaliśmy w apelu sternika PZHT.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze