Serie A: Koronawirus w klubie Polaków! Piłkarz Hellasu zakażony

Piłka nożna
Serie A: Koronawirus w klubie Polaków! Piłkarz Hellasu zakażony
fot. PAP
Koronawirus w klubie Polaków! Piłkarz Hellasu zakażony

Jak poinformowała oficjalna strona Hellasu Werona, Mattia Zaccagni jest zakażony koronawirusem. Klub z Werony ogłosił, że 24-letni piłkarz ma pozytywny test na obecność wirusa. Kolegami klubowymi Zaccagniego są dwaj Polacy – Mariusz Stępiński i Paweł Dawidowicz.

Włoski pomocnik czuje się dobrze. Wirus w jego przypadku daje jednak objawy, ponieważ piłkarz w ostatnich dniach miał niewysoką gorączkę. Pomocnik od kilku dni przebywa w dobrowolnej domowej izolacji. Stan jego zdrowia jest na bieżąco monitorowany.

Zaccagni jest kluczowym zawodnikiem Hellasu. W tym sezonie rozegrał 23 mecze ligowe, w których strzelił jednego gola oraz zanotował siedem asyst. Pozostali członkowie drużyny również są od kilku dni objęci kwarantanną domową.

 

Przypomnijmy, że również w innych klubach Serie A pojawiły się przypadki zakażeń koronawirusem. W ekipie Sampdorii zakażonych jest siedmiu zawodników, w tym prawy obrońca reprezentacji Polski Bartosz Bereszyński.

 

Kolejny piłkarz Juventusu zakażony koronawirusem 

Od początku kryzysu w lutym zanotowano we Włoszech ponad 31 tys. potwierdzonych przypadków koronawirusa. To właśnie Italia jest epicentrum pandemii SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby zmarło aż 345 osób zakażonych koronawirusem. Łączna liczba zmarłych w tym kraju wzrosła do 2503. Zakażonych jest obecnie 26 tys.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie