Igrzyska olimpijskie w terminie? "To sytuacja wyjątkowa. Nasuwają się porównania do wojen"

Inne
Igrzyska olimpijskie w terminie? "To sytuacja wyjątkowa. Nasuwają się porównania do wojen"
fot. PAP
Artur Partyka: To sytuacja wyjątkowa. Nasuwają się porównania do wojen

Być może Igrzyska będą rozegrane, a ja bym w tym momencie nie zaryzykował stwierdzenia, że na 100 procent Tokio będzie – powiedział w Poranku z Polsatem Sport dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich Artur Partyka.

Gościem Poranka z Polsatem Sport był Artur Partyka, dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich, który za pomocą specjalnego łączenia opowiedział nam o wcześniejszych przypadkach, kiedy ta najważniejsza w świecie sportu impreza była odwoływana. Wszystko dlatego, że wciąż nie wiadomo czy Igrzyska w Tokio będą zorganizowane, czy też nie. Powodem jest szalejąca na świecie pandemia koronawirusa.

 

Zobacz: Piłkarz Realu złamał zakaz! Opuścił kwarantannę, aby imprezować

 

– W sytuacji, która się dzieje, nasuwają mi się na myśl te Igrzyska i zawody, które były odwołane przy okazji bardzo istotnych wydarzeń. Nie możemy tu pominąć spraw związanych z I i II wojną światową, bo wtedy miały odbyć się Igrzyska, które były odwołane. W roku 1916 miały być zawody w Berlinie, a później w roku 1940 w Helsinkach i w roku 1944 w Londynie. I one również zostały przeniesione. Ta sytuacja, w które jesteśmy - mimo, iż wciąż nie mamy gotowej koncepcji co dalej z Igrzyskami w Tokio - nasuwa mi właśnie takie porównania – powiedział medalista Igrzysk w Barcelonie i Atlancie.

 

  

 

– Co prawda słyszałem wasze rozmowy i wsłuchuję się w to, co dzieje się w sporcie. Być może te Igrzyska będą rozegrane, a ja bym w tym momencie nie zaryzykował ze stwierdzeniem, że na 100 procent Tokio będzie – stwierdził były skoczek wzwyż i dodał: – To może nie jest taka sytuacja, jaka miała miejsce przy okazji wojen światowych, bo przyczyna jest całkiem inna, ale sytuacja wpływa jednak w taki sposób na sportowców, że przerywa ona bardzo wiele przygotowań – zakończył Partyka.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze