N'Gapeth skomentował koronawirusa! "To były skomplikowane trzy dni" (ZDJĘCIE)

Siatkówka
N'Gapeth skomentował koronawirusa! "To były skomplikowane trzy dni" (ZDJĘCIE)
fot. CyfraSport
Earvin N'Gapeth jest zarażony koronawirusem.

Rosyjskie media poinformowały o pozytywnym wyniku Earvina N'Gapetha w teście na koronawirusa. Okazało się, że Francuz jest w szpitalu już kilka dni, ale dopiero w czwartek zabrał głos na temat swojego zdrowia.

- COVID-19 wykryto u mnie już tydzień temu. Najtrudniejsze jest już za mną. To były trzy skomplikowane dni, ale jest już lepiej. Opuszczę szpital w ciągu tygodnia. Proszę wszystkich, po prostu zostańcie w domu, aby to nie stało się także innym - napisał Francuz.

 

 

Według rosyjskich mediów N'Gapeth zaraził się wirusem SARS-CoV-2 podczas urlopu we Francji, gdzie wyjechał kilka dni po zakończeniu sezonu regularnego w Rosji. Miał wrócić na fazę play-off Superligi, jednak po przylocie do Kazania poczuł się źle i wezwał lekarza z prośbą o diagnozę.

 

Zobacz: Leon o koronawirusie we Włoszech: Na zakupy chodzę raz na tydzień

 

Testy potwierdziły, że siatkarz cierpi na chorobę COVID-19. Został przewieziony do szpitala zakaźnego w Kazaniu, gdzie jest leczony do dziś. Obecny stan jego zdrowia ocenia się jako dobry.

 

Francuz jest pierwszą osobą w Kazaniu zarażoną koronawirusem. Do tej pory ponad 200 tysięcy ludzi zostało zarażonych wirusem na całym świecie. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 9 tysięcy osób. W Rosji zarejestrowano już ponad 190 przypadków. Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej proponuje zakaz wszystkich zawodów w kraju.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie