Turecki rząd podjął decyzję. Rozgrywki ligowe zawieszone

Piłka nożna
Turecki rząd podjął decyzję. Rozgrywki ligowe zawieszone
fot. PAP
Turcja była jednym z ostatnich krajów, w którym odbywały się zawody sportowe.

Z powodu pandemii koronawirusa na czas nieokreślony zawieszono w Turcji rozgrywki ligowe w piłce nożnej, koszykówce i siatkówce – poinformowano w czwartek.

Decyzję ogłosił minister młodzieży i sportu Mehmet Kasapogluma na wspólnej konferencji prasowej z prezesami krajowych federacji tych dyscyplin.

 

W Turcji potwierdzono prawie 200 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby zmarły. Coraz większa presja ze strony m.in. zawodników i trenerów sprawiła, że przerwano rywalizację sportową w grach zespołowych.

 

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w poszczególnych ligach. W ostatnich dniach mecze rozgrywane były bez kibiców. Kontynuowanie gier pomimo obecnej sytuacji związanej z koronawirusem krytykowały gwiazdy futbolu, m.in. kolumbijski napastnik Galatasaray Radamel Falcao.

 

"Ludzie umierają na całym świecie, a my rozmawiamy o grze w piłkę nożną" - przyznał.

 

Turcja była jednym z ostatnich krajów, w którym odbywały się zawody sportowe. Niemal na całym świecie są od pewnego czasu odwoływane ze względu na pandemię Covid-19.

 

Z drugiej strony prezes zespołu lidera piłkarskiej ekstraklasy Trabzonsporu Ahmet Agaoglu przestrzegał, że zawieszenie ligi spowoduje wzrost liczby... rozwodów.

ZOBACZ TEŻ: Reprezentant Polski zgodził się na obniżkę zarobków! Pomoże przetrwać swojemu klubowi?

- Piłka nożna pozwala ludziom w Turcji pozbyć się stresu i dobrze się bawić. Jeśli zawieszą ligę na długo, po miesiącu nie będzie wystarczającej liczby sędziów, aby rozstrzygać w sprawach rozwodowych – powiedział.

 

W klubach tamtejszej ekstraklasie grają Polacy: Michał Pazdan, Konrad Michalak i Daniel Łukasik w Ankaragucu, Kamil Wilczek - Goeztepe, Bartłomiej Pawłowski i Paweł Olkowski - Gaziantepspor, Adam Stachowiak i Radosław Murawski - Denizlispor.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze