Kluby z Manchesteru przekażą 100 tys. funtów na pomoc bankom żywności

Piłka nożna
Kluby z Manchesteru przekażą 100 tys. funtów na pomoc bankom żywności
fot. PAP
Słynne kluby piłkarskie z Manchesteru – City i United – przekażą łącznie 100 tysięcy funtów na pomoc bankom żywności.

Słynne kluby piłkarskie z Manchesteru – City i United – przekażą łącznie 100 tysięcy funtów na pomoc bankom żywności. To akcja w związku z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa.

Jak poinformowano na brytyjskich stronach internetowych, obydwa kluby kwotami po 50 tys. wspomogą organizację o nazwie Trussell Trust. Wspiera ona sieć ponad 1200 banków żywności, w tym około 20 w regionie Manchesteru.

 

Zwykle zbiórki żywności są organizowane przez grupy kibiców każdego klubu osobno przed domowymi meczami. Nie jest to teraz możliwe, bowiem rozgrywki w Anglii są zawieszone z powodu pandemii koronawirusa.

 

W różne akcje dobroczynne, związane z przekazywaniem żywności potrzebującym, włączyły się także m.in.: Aston Villa Birmingham, Everton z dzielnicy Liverpoolu, Burnley i Newcastle United. Wsparcie starszym osobom oferują np. Brighton & Hove Albion.

 

Zobacz także: Legendarny trener zgodził się na obniżkę pensji o 20 proc.

 

- Wiemy, że będą ciężkie czasy dla ludzi i ich rodzin, jeśli chodzi o pracę i dochód - stwierdził kapitan Burnley Ben Mee.

 

Natomiast kapitan West Ham United Mark Noble przekazał pieniądze, które otrzymuje za pisanie felietonów prasowych, na rzecz lokalnego banku żywności.

 

- Musimy pomagać osobom starszym, słabszym i chorym w naszym społeczeństwie oraz minimalizować skutki tej choroby. Mogę sobie tylko wyobrazić obecną sytuację starszej i samotnej osoby – przyznał.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze