Ligue 1: Kluby obniżają wynagrodzenia piłkarzom

Piłka nożna
Ligue 1: Kluby obniżają wynagrodzenia piłkarzom
fot. PAP

Korzystając z przepisów o częściowym bezrobociu, kluby o 16 procent obniżają wynagrodzenia piłkarzom w lidze francuskiej. Część tej kwoty zawodnikom rekompensuje państwo, ale nie więcej niż 5400 euro. Zawieszenie rozgrywek nastąpiło z powodu pandemii koronawirusa.

Przykładowo, jeśli pensja netto piłkarza wynosi 50000 euro miesięcznie, to teraz od klubu otrzyma 42000 oraz od państwa 5400. W przypadku największych gwiazd różnica w uposażeniu będzie już jednak znacząca. Pensja netto Brazylijczyka Neymara z Paris Saint-Germain przekracza bowiem milion euro.

 

Po 28 kolejkach Ligue 1 w tabeli zdecydowanie prowadzi Paris Saint-Germain, które zgromadziło 68 punktów i o 12 wyprzedza wicelidera Olympique Marsylia. Stołeczny klub ma też rozegrane jedno spotkanie mniej.


Zobacz także: Liga Mistrzów: Uczestnik wzywa do odwołania rozgrywek!

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych na całym świecie potwierdzono dotychczas ponad 280 tys. przypadków zakażenia i ok. 12 tys. zgonów zarażonych wirusem. We Francji zarażonych jest blisko 13 tys. osób, zmarło ok. 500.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie