Kadziewicz: O dalszym graniu nie ma mowy. Uczmy się słowa „kompromis”

Siatkówka
Kadziewicz: O dalszym graniu nie ma mowy. Uczmy się słowa „kompromis”
fot. Cyfrasport
Łukasz Kadziewicz nie ma wątpliwości: Musimy nauczyć się słowa "kompromis".

- O graniu nie ma mowy, bo nie jesteśmy w stanie na nowo skompletować drużyn. Na boisko trzeba wrócić, ale nie w profesjonalnym wydaniu, a może w formie jakiejś ligi letniej. Musimy się nauczyć słowa "kompromis” - powiedział w Magazynie #7strefa były reprezentant Polski Łukasz Kadziewicz.

W niedzielnym magazynie #7strefa Jerzy Mielewski i jego goście rozmawiali o najbliższej przyszłości siatkarskiej PlusLigi. Co zrobić? Czekać, czy zakończyć sezon? Zaliczyć aktualną tabelę, czy może uznać sezon za nieodbyty?

 

– Co zrobić przede wszystkim z PlusLigą, bo sezon zasadniczy się nie zakończył... Jesteśmy w trakcie pewnego ligowego mikrocyklu, a drugi mikrocykl to play-off. I teraz czy mamy czekać dalej? Czy mamy kończyć ligę uznając miejsca aktualne na teraz za końcowe? Czyli mistrzem byłaby Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wicemistrzem Verva Warszawa Orlen Paliwa, a później PGE Skra Bełchatów. Czy uznać sezon za nieodbyty i nie przyznać miejsc za te rozgrywki? – zastanawiał się Mielewski.

ZOBACZ TEŻ: Wlazły odchodzi z PGE Skry Bełchatów po 17 latach!

 

– "Kompromis" to jest chyba najlepsze słowo, jakie powinniśmy przyswoić. Tyczy się to działaczy klubowych, naszej federacji i Ministerstwa Sportu, pamiętajmy o tym. To jest bardzo ważny organ, który powinien wskazywać drogę, którą poszczególnie federacje powinny podążać, jeśli chodzi o dokończenie tego sezonu, albo zamknięcie go administracyjnie. O samym graniu nie ma mowy, bo personalnie nie jesteśmy w stanie zebrać stuprocentowych składów poszczególnych drużyn. Wielu obcokrajowców po prostu wyjechało do swoich państw. Dziś możemy zastanawiać się nad tym, co przyniesie tabela: czy wyłonimy mistrza, czy nie wyłonimy najlepszej drużyny – powiedział Kadziewicz.

 

 

Zdaniem wicemistrza świata rozgrywki siatkarskie mogą wrócić już latem.

 

– Grać trzeba, bo to jest kwestia czasu, kiedy uspokoi się koronawirus i wrócimy na boiska. Wrócimy może nie w formie profesjonalnej ligi, ale rozgrywki powinny ruszyć w okresie letnim. Może w formie ligi letniej? – zastanawiał się ekspert Polsatu Sport.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie