Reprezentant Polski przeżył trzęsienie ziemi. „Huk był jak podczas burzy”

Piłka nożna
Reprezentant Polski przeżył trzęsienie ziemi. „Huk był jak podczas burzy”
fot. Cyfrasport
Damian Kądzior przeżył chwile grozy.

- Tak po szóstej rano obudziła mnie z krzykiem żona. W sypialni wszystko się trzęsło, obrazy pospadały ze ściany – opowiedział Damian Kądzior, który w niedzielny poranek w Zagrzebiu przeżył trzęsienie ziemi.

Chorwacja zmaga się nie tylko z epidemią koronawirusa, ale także z trzęsieniem ziemi, które miało miejsce w niedzielny poranek w stolicy kraju. W Zagrzebiu, gdzie piłkarzem tamtejszego Dinamo jest Kądzior, zniszczonych zostało wiele budynków, w tym szpitale, które trzeba była ewakuować. Szacuje się, że było to najsilniejsze trzęsienie ziemi w Chorwacji od 140 lat.

 

– Tak po szóstej obudziła mnie z krzykiem przerażona żona. W sypialni wszystko się trzęsło, obrazy pospadały ze ściany. Rozbiło się pamiątkowe zdjęcie z naszego ślubu. W kuchni pospadały naczynia. Nigdy wcześniej nie byłem świadkiem takiej sytuacji. Byłem przerażony, nigdy się tak nie bałem. Huk był taki, jakby nastąpiła kulminacja grzmotów podczas burzy. Wyjrzałem szybko za okno i zobaczyłem grupę ludzi, którzy opuścili mieszkania – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” piłkarz Dinama.

 

Następnie, jak relacjonuje 27-letni zawodnik, kazano mu jechać w miejsce, gdzie nie ma budynków.

 

– Wzięliśmy psa, dokumenty i najbardziej potrzebne rzeczy i przed ósmą pojechaliśmy na parking. Normalnie droga zajmuje nam tam około pięciu minut. Tym razem trwało to znacznie dłużej, bo był tak duży korek. Przeczekaliśmy tam półtorej godziny i wróciliśmy do domu – dodał.

Reprezentant Polski piłkarzem Dinama jest od 2018 roku, gdy opuścił Górnik Zabrze. W barwach klubu z Zagrzebia zdobył już mistrzostwo Chorwacji i Superpuchar, zadebiutował także w Lidze Mistrzów. W tym sezonie w drużynie prowadzonej przez trenera Nenada Bjelicę, byłego szkoleniowca Lecha Poznań, zanotował aż 29 występów, w których zdobył 12 bramek i zanotował dziewięć asyst.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze