Kurek w trójce zawodników, którzy tego lata opuszczą Monzę

Siatkówka
Kurek w trójce zawodników, którzy tego lata opuszczą Monzę
fot. CyfraSport
Bartosz Kurek opuści tego lata Vero Volley Monza?

Wybuch pandemii koronawirusa wstrzymał sezon siatkarski we Włoszech i innych europejskich ligach. To nie powstrzymuje jednak klubów, myślących o przyszłości. Nie inaczej jest w przypadku Vero Volley Monza - klub Bartosza Kurka planuje zmiany w składzie i to właśnie Polak ma być w gronie zawodników, którzy opuszczą zespół.

Nie wiadomo jeszcze, jak na plany transferowe włoskich klubów wpłynie kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa. Na razie jednak nieliczne zespoły finalizują wzmocnienia na następny sezon. Do Trentino Volley trafił Brazylijczyk Lucarelli.

 

Zobacz: Hitowy transfer w trudnych czasach włoskiej siatkówki! Brazylijska gwiazda symbolem odbudowy

 

Zmiany w składzie przewiduje także Vero Volley Monza. Jak donosi serwis Volleyball.it, dziewiąta siła SuperLega zamierza w najbliższych miesiącach pozbyć się Bartosza Kurka, Donovana Dzavoronkova i Santiago Orduny. W przeciwnym kierunku może powędrować znany z polskich parkietów Sharone Vernon-Evans.

 

Nie wiadomo jeszcze jaki kierunek może obrać reprezentant Polski. Media łączyły go z transferem do Rosji, jak przyznał niedawno Jakub Michalak, menedżer zawodnika.

 

Zobacz: Prezes klubu Heynena i Leona chce dokończenia ligi

 

Ligę włoską może opuścić także Bartosz Bednorz, który jest kuszony przez Zenit Kazań. W ostatnich dniach wykryto jednak koronawirusa w organizmie Earvina N'Gapetha, przez co zespół został poddany kwarantannie. To właśnie Francuza mógłby potencjalnie zastąpić polski przyjmujący.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze