Hitowe UFC 249 się odbędzie? Szefowi organizacji udało się znaleźć lokację!

Sporty walki
Hitowe UFC 249 się odbędzie? Szefowi organizacji udało się znaleźć lokację!
fot. UFC
Dana White jest przekonany, że galę UFC 249 uda się zorganizować w terminie.

Walka Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem była jedną z najbardziej wyczekiwanych tej wiosny. Wydawało się, że mimo prób Dany White'a, wydarzenia nie uda się zorganizować w innym obiekcie i w innych okolicznościach. Szef UFC wciąż jednak jest przekonany o tym, że UFC 249 odbędzie się w terminie.

- Mam już miejsce, gdzie gala może się odbyć. Nie mogę jednak o tym jeszcze powiedzieć. Odbędzie się bez kibiców, za zamkniętymi drzwiami. Khabib każdego dnia wysyła mi wiadomość: wyślij mi miejsce. Już ją mam, na 99,9% jest potwierdzona. Ta walka odbędzie się 18 kwietnia - mówi z przekonaniem Dana White.

 

Organizacja UFC jest jedną z ostatnich, która próbuje organizować swoje wydarzenia w dobie koronawirusa i masowego odwoływania sportowych eventów. White zmuszony był zrezygnować z trzech zaplanowanych na wiosnę wydarzeń, jednak hitową galę UFC 249 zamierza zorganizować mimo wszystko.

 

 

Zobacz: Klub Jędrzejczyk wprowadza zakazy. Wszystko przez jej spór z innym zawodnikiem

 

Sternik UFC musi zmierzyć się z wielką krytyką środowiska, który zarzuca mu brak odpowiedzialności w przypadku zagrożenia koronawirusem, ale ten jest pewny swego. White przyznaje, że będzie pierwszą osobą w środowisku, która przywróci sport na właściwe tory.

 

- Wszyscy, którzy będą zaangażowani w to wydarzenie, po prostu będą chcieli tam być. Nikt nie zostanie zmuszony. Wierzcie mi, nie przestaliśmy myśleć o bezpieczeństwie. Dbaliśmy o nie jeszcze długo przed wybuchem epidemii - mówił White.

 

Zobacz: McGregor nokautuje... koronawirusa

 

Starcie Khabiba z Fergusonem miało początkowo odbyć się w nowojorskim Barclays Center, ale stan Nowy Jork wydał oświadczenie, wedle którego wydarzenie zostało oficjalnie odwołane.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze