Kibice Cracovii zbierają pieniądze na walkę z koronawirusem

Piłka nożna
Kibice Cracovii zbierają pieniądze na walkę z koronawirusem
fot. Cyfrasport
Kibice Cracovii zbierają pieniądze na walkę z koronawirusem.

W walkę z epidemią wirusa SARS-CoV-2 zaangażowali się kibice Cracovii. Pod hasłem #PomocwPasy w Internecie ruszyła zbiórka środków, które mają trafić m.in. szpitali.

Coraz więcej klubów PKO BP Ekstraklasy angażuje się w pomaganie w walce z epidemią koronawirusa. Nie zawodzą także kibice, którzy kolejnymi inicjatywami wspierają lekarzy i chorych. Tym razem zbiórkę pieniędzy zorganizowali fani Cracovii. Pod hasłem #PomocwPasy w Internecie ruszyła nowa akcja. Jej celem jest pomoc szpitalom oraz innym placówkom medycznym, które pilnie potrzebują środków medycznych i higieny.

 

W planach organizatorów zbiórki zakup m.in. gogli ochronnych, maseczek Ffp2 i Ffp3, środków do dezynfekcji oraz fartuchów.
"Nikomu nie trzeba mówić, jak trudna sytuacja panuje w kraju już od jakiegoś czasu. Śmiertelny wirus który dopadł nie tylko nas, ale i cały świat nie pozwala żyć normalnie. Lekarze, ratownicy, pielęgniarki oraz cała służba medyczna pracuje na najwyższych "obrotach" codziennie narażając zdrowie i życie, aby leczyć i zapobiegać wirusowi. W szpitalach zaczyna brakować najpotrzebniejszych artykułów medycznych" - napisali kibice krakowskiego klubu.
 
 
W pomaganie włączyło się już wiele klubów Ekstraklasy. To m.in. Śląsk Wrocław (przekazał ok. 700 litrów wody Fundacji Weź Pomóż), Raków Częstochowa (zakupił maski i rękawiczki ochronne), Jagiellonia Białystok (wsparła oddział Pogotowia Ratunkowego) czy Pogoń Szczecin (zakupiła 35 tabletów do nauki dla uczniów Centrum Mistrzostwa Sportowego).
 
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie