Kto zagra w europejskich pucharach? "Liga letnia uratuje sytuację"

Siatkówka
Kto zagra w europejskich pucharach? "Liga letnia uratuje sytuację"
fot. Cyfrasport
Kto zagra w europejskich pucharach?

Na kanale "Prawda Siatki" eksperci rozmawiali o ewentualnym dokończeniu sezonu PlusLigi. Czy pomysł ligi letniej pomoże w uratowaniu sytuacji? - Zróbmy camp jak Amerykanie! - powiedział ekspert Polsatu Sport Łukasz Kadziewicz.

Podczas niedzielnego Magazynu #7strefa były reprezentant Polski Łukasz Kadziewicz zaproponował, aby latem - jeśli sytuacja związana z epidemią koronawirusa w kraju zostanie opanowana - wrócić do siatkarskich zmagań np. w postaci ligi letniej. - Grać trzeba, bo to jest kwestia czasu, kiedy uspokoi się koronawirus i wrócimy na boiska. Wrócimy może nie w formie profesjonalnej ligi, ale rozgrywki powinny ruszyć w okresie letnim. Może w formie ligi letniej? - zastanawiał się ekspert Polsatu Sport.
 
Teraz temat ewentualnego powrotu PlusLigi został poruszony na kanale "Prawda Siatki". Czy pomysł zorganizowania ligi letniej pomoże w uratowaniu trudnej sytuacji? - Każdy będzie ranny… Nie ma takiego rozwiązania, które sprawiłoby, że wszyscy będą zadowoleni - powiedział Jerzy Mielewski.
 
- Idę w to, by poszukać w tym wszystkim jeszcze trochę sportu – powiedział Łukasz Kadziewicz, który spróbował przemycić trochę optymizmu. - Pójdę krok dalej. Dziś to wielkie gdybanie i czekamy na decyzje administracyjne czy państwowe, ale w głowach powinien urodzić się nam plan, aby latem siatkówka, choćby bez reprezentacji, miała coś ciekawego do zaprezentowania. Musimy mieć plan B. Nie możemy wyłączyć teraz wtyczki i mieć przed oczami tylko czarny ekran - stwierdził były siatkarz.
 
- Zróbmy letni puchar, zagrajmy coś. Zróbmy to dla młodzieży, wyciągnijmy ją, jeśli jest w klubach, zaprośmy zawodników, którzy mają kontrakty od przyszłego sezonu. Dajmy tym klubom dwa-trzy tygodnie na przygotowanie. Nikt nie mówi o wielkiej formie. Zróbmy taki camp jak Amerykanie, ligę letnią. W jednym miejscu, trzydniowe turnieje - kontynuował Kadziewicz.
 
 
Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia TUTAJ.
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie