Selekcjoner Francji zrozpaczony po decyzji MKOl. „To mógł być mój ostatni mecz”

Inne
Selekcjoner Francji zrozpaczony po decyzji MKOl. „To mógł być mój ostatni mecz”
fot. PAP
Do tej pory Laurent Tillie poprowadził Francuzów w 250 meczach.

Decyzja MKOl o przełożeniu igrzysk została przyjęta z aprobatą, jednak dla wielu mogła brutalnie przerwać marzenia o medalu. W tym gronie jest selekcjoner francuskich siatkarzy Laurent Tillie. Szkoleniowiec przyznał, że ostatni mecz w roli trenera „Trójkolorowych” może już mieć za sobą.

Chociaż decyzja przełożenia igrzysk jest przez wszystkich nazywana słuszną, wiele osób nie może być pewna występów w 2021 roku. Sportowcy czy szkoleniowcy mieli już nakreślone plany, a niektórzy chcieli kończyć kariery. W niekomfortowej sytuacji znalazł się Tillie, który już wcześniej zaplanował powrót do siatkówki klubowej.

 

- Jestem zaskoczony, choć podejrzewałem, że igrzyska zostaną przełożone. Miałem jednak nadzieję, że nowy termin będzie jeszcze w tym roku. Nie znamy jeszcze konkretnych dat rozgrywania spotkań, ale nie mam pojęcia, czy poprowadzę tę drużynę – powiedział.

 

Francuski trener podpisał kontrakt z japońskim klubem Panasonic Panthers, który będzie obowiązywał od września. Letnie zmagania miały być pożegnaniem z reprezentacją. Sam własną decyzję nazwał „powiewem świeżości” w swoim życiu. W obliczu decyzji MKOl sytuacja jednak się komplikuje, ponieważ Tillie miał pożegnać się z Francją po występie na igrzyskach. Do tej pory poprowadził drużynę w 250 meczach.

 

Zobacz: "Ze 120 tys. mieszkańców Bergamo, 45 tys. było na stadionie". Piłkarz wskazuje, dlaczego koronawirus niszczy Lombardię

 

- Od września rozpoczynam pracę z klubem Panasonic Panthers. Spędzę tam cztery lata. Może w porozumieniu z federacją i Japończykami dojdziemy do jakiegoś porozumienia. Myślę, że mogłem poprowadzić kadry po raz ostatni zupełnie nieświadomie. To dziwny i trudny sposób na zakończenie przygody selekcjonera – podsumował.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze