Nagły zwrot w sprawie Piszczka. Inny piłkarz Borussii na wylocie?

Piłka nożna
Nagły zwrot w sprawie Piszczka. Inny piłkarz Borussii na wylocie?
fot. PAP
To Mario Gotze, a nie Łukasz Piszczek prawdopodobnie pożegna się z Borussią Dortmund.

W ostatnim czasie w mediach pojawiały się informacje o możliwym odejściu Łukasza Piszczka z Borussii Dortmund. Teraz okazuje się, że klub ma zamiar przedłużyć kontrakt z polskim obrońcą, a na wylocie z Signal Iduna Park miał się znaleźć Mario Gotze.

Już trzy lata temu Piszczek mówił, że sezon 2019/2020 będzie ostatnim w jego zawodowej karierze. Ostatnio zmienił jednak zdanie i zaznaczył, że chciałby występować w Borussii jeszcze jeden rok. Choć wiele wskazywało na to, ze działacze klubu z Dortmundu nie będą chcieli przedłużyć kontraktu z 34-letnim obrońcą, to według dziennikarzy "Bilda" zmienili zdanie.

 

Zobacz: Jaka przyszłość czeka Piszczka? Polak musi być cierpliwy

 

Choć rozmowy w sprawie podpisania nowego kontraktu zostały zawieszone ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2, to decyzja miała już zapaść i Polak przedłuży swój pobyt w Niemczech o jeden rok. Na dłużej w Borussii ma również zostać bramkarz Roman Burki, którego umowa obowiązuje do czerwca 2021.

 

Z klubu ma zaś odejść Gotze, który podobno nie jest zadowolony ze swojej roli w drużynie i planował już transfer do Włoch, ale jego plany również pokrzyżowała pandemia. Decyzja, podobnie jak w przypadku Piszczka, również miała już jednak zostać podjęta.

 

Zobacz: Oto następca Piszczka? Borussia negocjuje z Belgiem

 

Polak występuje w Borussii od sezonu 2010/2010 i na przestrzeni dziesięciu lat rozegrał w jej barwach 354 spotkania, 18 razy wpisując się na listę strzelców i popisując się 64 asystami. Zawodnikiem nominowanym do zastąpienia Piszczka w ekipie BVB jest Thomas Meunier z Paris Saint-Germain.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze