Wspaniały gest Mourinho. Słynny trener pomaga w walce z koronawirusem

Piłka nożna
Wspaniały gest Mourinho. Słynny trener pomaga w walce z koronawirusem
fot. Twitter.com/MichaelBridge_
Jose Mourinho pomagał w jednym ze sklepów w północnym Londynie.

W poniedziałek legendarny trener Jose Mourinho pomagał w jednym ze sklepów w północnym Londynie. Menadżer Tottenhamu zaangażował się tym samym w działania fundacji charytatywnych.

Kolejni wielcy świata futbolu włączają się do akcji pomagania w trakcie epidemii koronawirusa. Tym razem wspaniały gest okazał trener Tottenhamu Jose Mourinho. Legendarny szkoleniowiec wskoczył w dres i... pomógł w jednym ze sklepów spożywczych w północnym Londynie. Portugalczyk wcielił się w rolę wolontariusza i pomagał przygotowywać żywność dla osób starszych poddanych kwarantannie.
 
 
Okazało się, że szkoleniowiec zaangażował się w działania dwóch fundacji: "Age UK" i "Love Your Doorstep", które pomagają osobom starszym.
 
- Daję niewielką pomoc dla fundacji, wy też możecie, to bardzo proste - wyjaśnił portugalski szkoleniowiec w materiale wideo, na którym pakuje jedzenie i środki higieny, i sam zachęcił do pomagania.
 
 
Mourinho jest obecnie szkoleniowcem londyńskiego Tottenhamu. Wcześniej pracował w FC Porto, Chelsea, Interze Mediolan, Realu Madryt czy Manchesterze United. Na koncie ma wygranie Ligi Mistrzów z Porto i Interem, zwycięstwo w Lidze Europy z Manchesterem i Pucharze UEFA z Porto, mistrzostwa Portugalii, Anglii, Włoch i Hiszpanii. Wybierany był najlepszym trenerem w Portugalii, Italii i Anglii. W 2010 roku otrzymał tytuł Najlepszego Trenera Świata wg Międzynarodowej Agencji Prasowej i Złotą Piłkę dla Najlepszego Trenera Świata wg FIFA.
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze