Leon skomentował przełożenie igrzysk. "Cel reprezentacji Polski się nie zmienia"

Siatkówka
Leon skomentował przełożenie igrzysk. "Cel reprezentacji Polski się nie zmienia"
fot. Cyfrasport
Wilfredo Leon zabrał głos w sprawie przełożenia igrzysk.

Wiadomo już, że igrzyska olimpijskie w Tokio nie odbędą się w terminie. Największa sportowa impreza zostanie przełożona na 2021 rok, w związku z czym między innymi siatkarze reprezentacji Polski o medale powalczą dopiero za kilkanaście miesięcy. Głos w tej sprawie zabrał właśnie przyjmujący Biało-Czerwonych, Wilfredo Leon.

26-latek skomentował decyzję o przełożeniu igrzysk na łamach portalu "WP Sportowe Fakty". Jak przyznał, sport z powodu pandemii koronawirusa zszedł na drugi plan, więc można było spodziewać się takiej informacji.

 

- To dla mnie smutna informacja, bo muszę na jakiś czas zapomnieć o realizacji mojego największego marzenia, jednak patrząc na to, co dzieje się na świecie, można się było spodziewać takiej decyzji. Sport zszedł na dalszy plan, w tym momencie najważniejsza jest walka z epidemią - stwierdził.

 

Zobacz: Siatkarskie ligi nie grają. Jak wyłonić mistrza?


Leon dodał też, że cel reprezentacji Polski się nie zmienia. Podopieczni Vitala Heynana w 2021 roku do Tokio pojadą po złoty medal.

 

- Jeśli MKOl i organizatorzy zdecydowali się na taki krok, to trudno z nimi polemizować. Dobrze, że zadecydowano już teraz. Dzięki temu wielu sportowców nie jest trzymanych w niepewności. Jednak mimo przełożenia igrzysk, cel reprezentacji się nie zmienia. W 2021 roku pojedziemy do Tokio walczyć o złoto - powiedział w rozmowie z "WP Sportowe Fakty".

 

Leon o koronawirusie we Włoszech: Na zakupy chodzę raz na tydzień


Jeśli chodzi o karierę klubową, przyjmujący od 2018 roku występuje we włoskiej ekipie Sir Safety Conad Perugia. Wcześniej przez cztery lata bronił barw rosyjskiego Zenitu Kazań.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie