Siatkarze GKS chcą grać dalej! Wystosowali specjalny list w tej sprawie

Siatkówka
Siatkarze GKS chcą grać dalej! Wystosowali specjalny list w tej sprawie
fot. Cyfrasport

Sytuacja związana z koronawirusem pokrzyżowała plany sportowców nie tylko w Polsce. Wciąż oczekujemy na decyzje władz PlusLigi, a zawodnicy trwają w stanie zawieszenia. Członkowie drużyny GKS Katowice jako pierwsi przerwali milczenie przekazując swoje stanowisko w liście otwartym. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza postawili sprawę jasno - chcą grać dalej.

Sytuacja panująca na świecie jest trudna dla wszystkich, także dla sportowców. Pandemia koronawirusa zawiesiła rozgrywki tuż przed najważniejszą ich częścią, czyli fazą play-off. Do rozegrania zostało również kilka spotkań fazy zasadniczej, dlatego trudno mówić o jakiejkolwiek sprawiedliwości w przypadku zakończenia rozgrywek przy obecnym stanie tabeli.

 

Rozwijający się globalnie problem spowodował przesunięcie najważniejszych imprez sportowych, w tym igrzysk olimpijskich. Wydaje się więc, że terminarz powinien stać się nieco bardziej przychylny dla sportowców. To jeden z powodów, dla którego siatkarze GKS Katowice zdecydowali się na wystosowanie listu otwartego.

 

ZOBACZ TEŻ: Co z wynagrodzeniami siatkarzy? "Powinni otrzymać pieniądze od deski do deski"

 

Zawarli w nim informacje, że chcą rozegrać dalszą część sezonu w okresie letnim. Za wzór podali rozgrywki piłkarskie, które regularnie są przerywane na czas rywalizacji reprezentacyjnej. Dodatkowo poinformowali, że nie zamierzają ubiegać się o jakiekolwiek gratyfikacje za przedłużenie czasu rozgrywek. Większość zawodników ma bowiem kontrakty do końca maja 2020 roku.

 

 

Zarząd PLS zaznaczył, że trwają zaawansowane prace nad korektą systemu rozgrywek, tak by wymuszona przerwa nie skutkowała zakończeniem rywalizacji w ligach. Dalszymi losami rozgrywek zajmie się na środowym posiedzeniu Rada Nadzorcza PLS.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze