ME w wioślarstwie przełożone z powodu koronawirusa

Inne
ME w wioślarstwie przełożone z powodu koronawirusa
fot. PAP
Zaplanowane na 5-7 czerwca wioślarskie mistrzostwa Europy w Poznaniu z powodu pandemii koronawirusa zostały odwołane.

Zaplanowane na 5-7 czerwca wioślarskie mistrzostwa Europy w Poznaniu z powodu pandemii koronawirusa zostały odwołane - poinformowali we wtorek organizatorzy, którzy rozważają przeprowadzenie zawodów we wrześniu lub październiku tego roku.

Mistrzostwa Starego Kontynentu są kolejną odwołaną imprezą w wioślarskim kalendarzu. Wcześniej już zrezygnowano z organizacji trzech Pucharów Świata (włoskie Sabaudia i Varese oraz szwajcarska Lucerna), a także regat kwalifikacyjnych do igrzysk.

 

- Uznaliśmy, że nie ma szans, by uzyskać pozytywną opinię w kwestiach zdrowotnych, by przeprowadzić te mistrzostwa w wyznaczonym wcześniej terminie - powiedział członek komitetu organizacyjnego Aleksander Daniel.

 

Jak dodał, rozważana jest możliwość przeprowadzenia regat jesienią.

 

- Już dwa tygodnie temu zaczęliśmy przeprowadzać konsultacje z europejskimi federacjami w sprawie rozegrania mistrzostw we wrześniu lub październiku i czy są nimi w ogóle zainteresowane. Nie chcę na razie podawać konkretnych dat. Jeśli otrzymamy konkretne odpowiedzi, będziemy sprawdzać, czy jesteśmy w stanie w danym terminie te mistrzostwa zorganizować - tłumaczył Daniel.

 

CZYTAJ TEŻ: Kobus-Zawojska: Trudno skupić się na treningu, gdy w głowie kłębią się myśli o sytuacji na świecie

 

Daniel przyznał, że władze miasta są skłonne przeprowadzić imprezę jeszcze w tym roku, ale na zmianę terminu musi też zgodzić się Ministerstwo Sportu.

 

- Do tego dochodzą kwestie logistyczne, także finansowe. Wszystko jednak zależeć będzie od tego, jak będzie wyglądać sytuacja związana z koronawirusem. Bezpieczeństwo jest tu najważniejsze, bo do Poznania przyjedzie ok. tysiąca osób. Natomiast wiemy, że jest wśród zawodników głód startu, trenerzy też chcieliby sprawdzić zawodników w nowych osadach - podkreślił.

 

Dla wioślarzy mistrzostwa Europy mogłyby być główną, ale prawdopodobnie też jedyną imprezą w tym sezonie. Na początku września w Duisburgu zaplanowano młodzieżowe mistrzostwa świata. 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie