Firma CCC chce się wycofać ze sponsorowania grupy kolarskiej

Inne
Firma CCC chce się wycofać ze sponsorowania grupy kolarskiej
fot. PAP
Firma CCC chce się wycofać ze sponsorowania swojej ekipy kolarskiej.

Firma CCC chce się wycofać ze sponsorowania swojej ekipy kolarskiej – zapowiedział w czwartek podczas telekonferencji przewodniczący Rady Nadzorczej Dariusz Miłek. Powodem jest trudna sytuacja ekonomiczna spowodowana pandemią koronawirusa.

- Firma musi się z tego wycofać w miarę po małych kosztach, bo kolarze nie świadczą usług – powiedział Miłek, cytowany przez portal Money.pl. Dodał, że cięcia finansowe trzeba będzie dokonywać „nie scyzorykiem, a siekierą”.

 

Szczegółów dotyczących przyszłości kolarzy nie ujawniono, ale firma, jedna z większych w Europie na rynku obuwniczym, nie ukrywa, że czekają ją trudne dni. W wydanym w czwartek komunikacie poinformowała, że zakończyła pierwszy kwartał z przychodami o 9 proc. niższymi niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

 

CCC finansuje trzy projekty kolarskie: grupę elity, na czele z mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro Belgiem Gregiem Van Avermaetem, ekipę kontynentalną młodych zawodników oraz drużynę kobiet, której liderką jest utytułowana Holenderka Marianne Vos.

 

CZYTAJ TEŻ: Sezon kolarski zawieszony co najmniej do 1 czerwca

 

Z powodu pandemii koronawirusa sezon kolarski zawieszono co najmniej do 1 czerwca. Kolarze nie ścigają się od połowy marca i nie wiadomo, kiedy wrócą do rywalizacji.

 

Odwołano m.in. Giro d’Italia oraz najbardziej prestiżowe klasyki, na czele z Mediolan-San Remo, Dookoła Flandrii, Paryż-Roubaix i Liege-Bastogne-Liege.

 

CZYTAJ TEŻ: Dyrektor Tour de France wyklucza rozegranie wyścigu bez kibiców

 

Pod znakiem zapytania stoi też Tour de France, który ma się rozpocząć 27 czerwca w Nicei. Przed rokiem CCC była pierwszą w historii polską drużyną, która wystartowała w tym największym wyścigu kolarskim.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie