Sawicki: Dzięki umowie z Polsatem możemy budować markę Totolotek Pucharu Polski i Fortuna 1 ligi

Piłka nożna
Sawicki: Dzięki umowie z Polsatem możemy budować markę Totolotek Pucharu Polski i Fortuna 1 ligi
fot. Cyfrasport
Sawicki: Dzięki umowie z Polsatem możemy budować markę Totolotek Pucharu Polski i Fortuna 1 ligi

- Nowa, trzyletnia umowa z Polsat Sport to dla nas bardzo ważna sprawa. W czasach niepewności, pandemii, nasz partner Telewizja Polsat, dał nam wielkie wsparcie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania tej umowy – twierdzi w rozmowie z reporterem Polsatu Sport Łukaszem Ceglińskim, sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

- Do 2024 roku na antenach grupy Polsat kibice będą mogli oglądać mecze Totolotek Pucharu Polski oraz Fortuny 1 ligi. To niezwykle istotne. Telewizja to rozpoznawalność, sponsorzy i właśnie kibice. Wiemy, że dzięki Telewizji Polsat mamy zagwarantowaną najwyższą jakość transmisji. A to daje nam szansę by dalej budować i podwyższać jakość tego produktu, który z każdym sezonem staje się lepszy – cieszy się Sawicki.

 

- Finału Pucharu Polski, rozgrywanego na Stadionie Narodowym, mogą pozazdrościć nam federacje w całej Europie. Rośnie oglądalność Fortuna 1 ligi. Gdyby nie koronawirus, mielibyśmy teraz trzy mecze z każdej kolejki – przypomina sekretarz generalny PZPN.

 

- W ramach nowej umowy możemy się spodziewać co najmniej (a może być więcej – przyp. red) 28 spotkań z każdego sezonu Totolotek Pucharu Polski. Jeśli chodzi o Fortuna 1 ligę to będą to 102 mecze z każdego sezonu, czyli trzy spotkania z każdej kolejki. Do tego starcia barażowe. Taka zagwarantowana liczba meczów, oraz jakość ich pokazywania, wpływa bardzo mocno na budowanie marki, wartości produktu oraz rozpoznawalność sponsorów – przyznaje Sawicki, który odpowiedział też na pytanie o to, co może się wydarzyć z zawieszonymi na dziś rozgrywkami PKO BP Ekstraklasy oraz Fortuna 1 ligi.

 

 

- Wiadomo, że tą są sprawy kompletnie od nas niezależne. Intencją PZPN jest oczywiście dokończenie sezonu, jeżeli będzie to tylko możliwe. Zrobimy wszystko, by tak się stało. Chcemy, by ta rywalizacja została dokończona na boisku.  Z decyzjami będziemy czekać, jak długo się da. Sądzę, że to jest połowa, a może nawet koniec maja. Do tego terminu musi zapaść ostateczna decyzja co dalej – kończy Sawicki.

B, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze