Liga Mistrzów: Real Madryt lepszy od Chelsea. Karim Benzema bohaterem

Karim Benzema ponownie został bohaterem Realu Madryt.

To był śliczny mecz! Ćwierćfinałowe starcie Chelsea z Realem Madryt dostarczyło niewiarygodnych emocji. Były gole, zwroty akcji i dramaturgie. "Królewscy" wygrali 3:1, a bohaterem został autor hat-tricka Karim Benzema!

Od pierwszych minut kibice na Stamford Bridge oglądali pasjonujące widowisko. Najpierw zaatakowała Chelsea, która była blisko objęcia prowadzenia za sprawą Kaia Havertza. Strzał Niemca z kilku metrów powędrował jednak nad poprzeczką.

Odpowiedź Realu nastąpiła bardzo szybko, bowiem kilka minut później kontrę sfinalizował Vinicius Junior, którego uderzenie skończyło się na poprzeczce.

Brazylijczyk nie zapisał się na liście strzelców, ale w 21. minucie był autorem kapitalnej asysty. Przeprowadził wówczas znakomitą akcję z Karimem Benzemą. Francuz zagrał do niego prostopadłą piłkę, a ten wpadł w pole karne i dośrodkował prosto na głowę kapitana "Królewskich", który efektownie umieścił piłkę w siatce.

Koncert Realu i Benzemy trwał nadal. W strugach deszczu, zaledwie trzy minuty później reprezentant "Trójkolorowych" wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła Luki Modricia i umiejętnie skontrował futbolówkę głową po dalszym słupku, tak że bramkarz Chelsea - Edouard Mendy nie sięgnął jej. To był nokaut w wykonaniu ekipy z Madrytu.

I gdy wydawało się, że Real zejdzie do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, w 40. minucie w pole karne gości dośrodkował Jorginho, a głową byłego bramkarza Chelsea - Thibault Courtois, pokonał Havertz.

Jeszcze przed przerwą stuprocentową okazję zmarnował Benzema, który z kilku metrów nie trafił w światło bramki.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla Chelsea. Antybohaterem "The Blues" został bramkarz Mendy, który będąc przed polem karnym zagrał zbyt lekko do Antonio Rudigera. Piłkę przejął Benzema, który skierował ją do pustej bramki, kompletując hat-tricka! Dla Francuza był to 82. gol w historii występów w Lidze Mistrzów.

W dalszej fazie rywalizacji Chelsea próbowała zniwelować straty. Swoją szansę miał m.in. Romelu Lukaku, który wszedł z ławki rezerwowych. Więcej goli jednak nie padło. Real bliżej półfinału.

Rewanż odbędzie się 12 kwietnia w Madrycie.

Chelsea FC - Real Madryt 1:3 (1:2)
Bramki: Havertz 40 - Benzema 21, 24, 46

Chelsea FC: Edouard Mendy - Andreas Christensen (46. Mateo Kovacić), Thiago Silva, Antonio Ruediger - Reece James, N'Golo Kante (46. Hakim Ziyech), Jorginho (64. Ruben Loftus-Cheek), Mason Mount, Cesar Azpilicueta - Kai Havertz, Christian Pulisić (64. Romelu Lukaku)

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Eder Militao (64. Nacho), David Alaba, Ferland Mendy - Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos (74. Eduardo Camavinga) - Federico Valverde (86. Dani Ceballos), Karim Benzema (86. Gareth Bale), Vinicius Jr.